1. Ulusal Kirsal Turizm Sempozyumu 13 Eylül’de Basliyor

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi’nde13–15 Eylül 2011 tarihleri arasinda 1. Ulusal Kirsal Turizm Sempozyumu düzenlenecek.

1. Ulusal Kirsal Turizm Sempozyumu 13 Eylül’de Basliyor

Sempozyum, Türkiye’de son yillarda en çok talep gören turizm türlerinden biri haline gelen kirsal turizmin Türkiye’de mevcut potansiyelini tanima amacini tasiyor. Yeni bir üniversite olmasina ragmen üç yil gibi kisa bir süre içerisinde ulusal ve uluslararasi alti sempozyum ve kongre düzenleyen Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi’nde, 1. Ulusal Kirsal Turizm Sempozyumu için bütün hazirliklar tamamlandi.
Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi olarak yeniden kapsamli bir organizasyona ev sahipligi yapmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyduklarini ifade eden KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, sempozyuma iliskin açiklama yapti.
Prof. Dr. Sabri Rektör Gökmen; “Bugüne kadar Türkiye’de ulusal boyutta kirsal turizm hakkinda bir bilimsel toplanti yapilmamistir. Bu sempozyum, kirsal turizm alaninda çalisanlarin bir araya gelmesi için bir firsattir. Dünyadaki, Türkiye’deki ve bölge genelindeki kirsal turizm ile ilgili mevcut durum ve gelismeler bu sempozyumda gündeme tasinacaktir. Akademisyenlerimizi ve arastirmacilarimizi 13-15 Eylül 2011 tarihlerinde Karaman’da misafir etmekten onur duyacagiz. Sempozyumun bu alanda önemli bir eksikligi giderecegine ve konuyla ilgilenenlere yarar saglayacagina inaniyoruz. 1. Ulusal Kirsal Turizm Sempozyumu’nun düzenlenmesinde emegi geçen herkese simdiden tesekkür ediyor, özverili çalismalarindan dolayi kendilerini kutluyorum” dedi.
Açilis programi, 13 Eylül Sali günü saat 10.30’da üniversitenin Karamanoglu Mehmetbey Salonunda baslayacak. Çagrili bildiri sunumu ve onurluk takdiminin ardindan, KMÜ Meslek Yüksekokulu El Sanatlari Bölümü Ögretim Görevlisi Tevhide Aydin ile Uzman Gülsen Kahraman’in hazirladigi “Kültürümüzden Yansimalar” konulu seramik ve keçe sergisi konuklarin begenisine sunulacak.
Ögle yemeginin ardindan, konuklar üniversitenin iki ayri konferans salonunda sunulan bildirileri izlemeye davet edilecek. “Kirsal Kalkinma ve Turizm Iliskisi”, “Türkiye’de ve Dünyada Kirsal Turizm Örnekleri ve Politikalari”, “Kirsal Turizmde Girisimcilik ve Kadin”, “Türkiye’de Kirsal Turizm Potansiyeli”, “Kirsal Turizm Modelleri”, “Kirsal Turizm ve Yerel Halk Iliskisi”,  “Kirsal Turizm Çesitleri, “Kirsal Turizm ve Kültür”, “Inanç Turizmi”, “Sürdürülebilir Kirsal Turizm”, “Tarim Turizmi” konulu oturumlar, saat 19.00’a kadar devam edecek.
14 Eylül 2011 Çarsamba günü saat 18.00’de Karamanoglu Mehmetbey Salonunda, KMÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Kemal Esengün’ün oturum baskanliginda Sempozyum Degerlendirme Toplantisi ile bilimsel oturumlarin sonuçlarinin sunulmasi planlaniyor.
Sempozyum, 15 Eylül 2011 Persembe günü Karaman sehir turu ve Taskale gezisi ile sona erecek. Sempozyuma 62 farkli üniversite ile birlikte, ülkemizin farkli bölgelerinde hizmet veren kamu kuruluslari ve sivil toplum kuruluslarindan 130’a yakin arastirmaci katilacak. Ortaya konan bilgiler isiginda sempozyumun, Karaman’in bir marka kenti olmasina iliskin katki saglamasi bekleniyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285