11 EKIM 2010 Tarihinde Yazdigimiz Haberlerin Dogrusu Bir Bir Çikiyor...

Baskan Ugurlu Ankara’ya Çagrildi

11 EKIM 2010 Tarihinde Yazdigimiz Haberlerin Dogrusu Bir Bir Çikiyor...

Belediye Denetleme Kurulu tarafindan Baskan Ugurlu’nun yigeni Abdullah Sener ile Ajans sahibi Mustafa Kursun’un usulsüzce is yaparak Belediye’yi zarara ugrattiklari belge altina alindi. Haberi yarin Karaman’in Sesi Gazetesi’nde okuyabilirsiniz.

 

Kendinden baskasini dinlemeyen ve yaptigim yaptik deyip kendi dogrultusunda hareket eden Belediye Baskani Kamil Ugurlu’nun, son günlerde ulusal medyada çikan haberler dogrultusunda bugün Ankara’ya çagrildigi ögrenildi.
Karaman’i olumsuz yönde tüm Türkiye’ye duyuran bu haberlerle bir kez daha üzüldük. Belediye Baskani Kamil Ugurlu’nun yaptigi usulsüzlükleri 11 Ekim 2010 Pazartesi tarihli sayimizda yayinladigimiz, Kamil Ugurlu’nun Belediye Baskan Yardimciligi’na getirdigi AKP’li Belediye Meclis üyeleri Mustafa Alanya ve Haci Mehmet Öztas’in kaleme aldigi usulsüzlükleri asagida yeniden veriyoruz.
Karaman Belediyesi 2010 Yili Ekim Ayi toplantisi 08 Ekim 2010 Cuma günü saat 15.00’de Belediye Meclis Toplanti Salonu’nda yapildi.
CHP’li meclis üyesi Mehmet Yilmaz haricindeki tüm meclis üyelerinin katildigi toplantida Adalet ve Kalkinma Partisi Meclis Üyeleri Haci Mehmet Öztas ile Mustafa Alanya’nin soru önergeleri okundu, meclise havale edilen imar konulari oylamaya sunuldu.
Belediye Meclis Üyesi Haci Mehmet Öztas tarafindan sunulan 08.10.2010 tarihli dilekçede;
“1.Temizlik islerini yürüten yüklenici Erenler firmasinda; “Hizmet Alimi Teknik Sartnamesi”nde, Madde 5.2.-Çalistirilacak personelde aranacak sartlar; 18 yasini bitirmis, 50 yasini doldurmamis olmasi sarti aranmisken Fevzi Akgün’ün Erenler Temizlik Sirketi’ne müdür olarak görevlendirilmesine kim aracilik yapmis ve yas haddi neden göz ardi edilmistir.
2.Karaman Belediyesi Basin Bürosunda fiili olarak çalisan Hasan Özünal Karaman Belediyesi ile resmi olarak nasil iliskilendirilmistir? Resmi bir bagi yoksa fiili olarak çalismasina kim izin vermektedir? Ya da kim göz yummaktadir?
3. Allah Kerim tabir ettigimiz Çay Bahçesinde, Süleyman Bey Hamami duvarina yapilmasina baslanilan selale insasinda müteahhit 2 gün çalismis ve çalisma durdurulmustur. Müteahhidin çalismasi için ihale yapilmis midir? Yapilmissa ihale bedeli nedir? Insaat neden durdurulmustur?” sorulari yer aldi.
Belediye Baskan Yardimcisi olarak görev yapmakta iken geçtigimiz aylarda görevden alinan Meclis Üyesi Mustafa Alanya Belediye Baskani Dr. Kâmil Ugurlu’ya cevap yazisinin imzali ve yazili olarak tarafina sunulmasi kaydiyla bes soru önergesi sundu. Alanya tarafindan yazilan soru önergesinde;
“1. Sultan Altindas adli sahsin önce mevsimlik isçi sonra Özel Kalem Müdürü ve daha sonra yatay geçisle ögretmen yaptirdiginiz, böylece KPSS (Kamu Personeli Seçme Sinavini) by-pass ettiginiz,
2. Evinizde yardimci olarak çalisan Fadime Büyükkaragöz’ün maasini 1 aylik karsiligini Belediyemiz Sosyal Yardimlasma Fonu’ndan ödediginiz, daha sonra Ongun A.S.’den sigortali ve ücretli gösterdiginiz,
3. 08.03.2010–09.03.2010 tarihlerinde Ermenek/Karaman Ilçesi’nde oldugunuz halde kendinize görev yazip ayni tarihler için harcirah aldiginiz,
4. Ankara’ya görevli gittiginizde belediye araci ile gittiginiz halde uçak ile (Karaman-Ankara-Karaman) seyahat yapmis gibi uçak bilet ücretini (213 TL) ve bilet iptali ücretini (25 TL) Belediye’den tahsil ettiginiz yolunda duyumlar alinmaktadir. Dogruluk dereceleri nedir?
5. Sevgi Evleri ve Mümine Hatun Hanimlar Lokaline kayitli ne kadar üye bulunmaktadir? (Kis ve yaz aylari itibariyle). Aidatlar ne kadar ve nasil tahsil edilmekte ve nasil harcanmaktadir? Muhasebe kaydi yapilmakta midir?”
Tarafina sunulan soru önergelerini mecliste okuyan ve kimi zaman okudugu sorular karsisinda “Aman Yarabbi” diyen Ilimiz Belediye Baskani Dr. Kâmil Ugurlu sorulan sorulari Meclis Üyeleri Haci Mehmet Öztas ile Mustafa Alanya’ya istedikleri gibi yazili olarak sunacaklarini ifade etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285