banner339

12. Basyayla Kiraz Senligi 2 Temmuz’da Yapilacak

Ülkemizden Avrupa ülkelerine kiraz ihracatinda önemli bir yere sahip olan Basyayla ilçesinde her yil geleneksel olarak düzenlenen Kiraz Senligi 2 Temmuz Cumartesi günü yapilacak.

12. Basyayla Kiraz Senligi 2 Temmuz’da Yapilacak

Yilda 2 bin ton civarinda kiraz üretimi alinan ilçede bu ürünün yüzde 90’i Mersin Limanindan Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor.
Basyayla Ilçe kaymakami Ugur Sezer ve Belediye Baskani Serafettin Bulgurcu, bu yil 12.’si gerçeklestirilecek olan kiraz senligiyle ilgili olarak verdikleri bilgide, “Ilçemizi tanitmak, kiraz üretimini tesvik amaci ile her yil geleneksel olarak düzenlenen Kiraz senligi bu yilda dolu dolu bir programla geçecek. 2 Temmuz Cumartesi günü saat 10.00’da Kirazliyayla Mahallesi Degirmenönü Sehit Sevket Saglam Parki’nda yapilacak senliklere Valimiz Süleyman Kahraman’in yani sira çok sayida davetli katilacak. Senligimize ilgi duyan Karamanli hemserilerimizi bekliyoruz” diye konustular.
Kiraz Senligi etkinlikleri saygi durusu ve Istiklal Marsinin okunmasiyla baslayacak. Protokol konusmalarinin ardindan Mehter takimi bir konser verecek. Etkinlikler Kiraz güzeli yarismasi, kiraz tesvik yarismasi ödül töreni, kiraz agasi seçimi, folklor gösterileri ve Türk Halk müzigi söleni ile devam edecek. Etkinlikler saat 20.00’de yine tören alaninda Grup Anadolu Müzik grubu, Tugba Karakus, Gülseren Akar ve sürprizlerle dolu bir müzik söleniyle sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285