banner339

12 Yasindaki Kardesi Hayata Baglayacak

Karaman`da 10 yasinda kan kanseri olan Sümeyye Koyuncu, tedavi olduktan 8 yil sonra hastaligi tekrar ortaya çikti.

 12 Yasindaki Kardesi Hayata Baglayacak

 Daha sonra iki kez daha sagligina kavusmak için mücadele eden Sümeyye, nakil dönemlerinin birinde Ankara'daki hastaneden sira gelmeyisi nedeniyle, ikincisinde ise babasinin ölümüyle yikildi. Simdi tekrar tedaviye giren Sümeyye, 12 yasindaki kardesinden alinacak kök hücre ile hayata tutunacak.
18 yasindaki Sümeyye Koyuncu, 10 yil önce teshisi konulan kan kanseri nedeniyle ölüm kalim savasi veriyor. Karaman'in Süleymanhaci köyünde yasayan ve suanda Selçuk Üniversitesi Meram Tip Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altinda tutulan genç kiz, üst üste yasadigi soklara ragmen hayatta kalmaya çalisiyor. 10 yasinda tedavi olan ve 18 yasinda tekrar hastaligi nükseden Sümeyye Koyuncu, "8 ay önce ikinci kez tedaviye geldim. Tedavim basladi, iyi gitti remisyon denilen kök hücre nakli seviyesine geldim. Kök hücre için 12 yasindaki kardesim uyumlu çikti. Ankara'da hastaneye gittik ama hastane tadilatta oldugu için bize sira gelmedi. Ben oradayken hastaligim tekrar nüksetti, Konya'daki hastanemize döndük" dedi.
Babasini Kaybedince Tedavi Yarim Kaldi
Tekrar Meram Tip Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye basladigini anlatan genç kiz, "Yine kemoterapiye basladik ve bu kez remisyon dönemine gelmeden babam vefat etti, tedaviye ara vermek zorunda kaldik. Simdi dördüncü kez tedaviye basladik. Insallah kök hücre nakledilecek seviyeye geldikten sonra Ankara'da kardesimden alinacak kök hücreler sayesinde sagligima kavusacagim" seklinde konustu.
Hastanede tedavi gören kizinin basindan bir an için ayrilmayan anne Aliye Koyuncu, "Benim tek istedigimin çocuklarimin saglikli olmasi. 10 yasindan beri Sümeyye bu hastaligi çekiyor. Defalarca ilik nakli için mücadele ettik ama olmadi. Her seferinde bir engel çikti karsimiza. Ümit ediyorum ki simdi 12 yasindaki kizim Hatice'den alinacak kök hücre ile diger kizim yasayacak" dedi.
Sümeyye Için Kritik 2 Ay
Sümeyye'nin tedavisiyle yakindan ilgilenen doktorlardan Ali Eser, "Defalarca mücadele ettik ama olmadi. Simdi Sümeyye'nin hayatta kalmasi için çalisiyoruz. 1 ay içerisinde kök hücre nakli seviyesine gelmesini umut ediyoruz. O seviyeye gelince Ankara'da kardesinden alinacak olan kök hücre nakledilecek. Yasami için 2 ay içerisinde kök hücre nakli yapilmasi lazim. Hastamizi nakil seviyesine gelir gelmez, sirasi gelerek naklin gerçeklesmesi için bir yakinini önceden Ankara'ya gönderdik, basvurusunu yapti" diye konustu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285