15. Kez Biraraya Geldiler

Yatirimlari Izleme ve Genel Degerlendirme toplantilarinin on besincisi Il Afet ve Acil Durum Müdürlügü’nün ev sahipliginde Ögretmenevi Toplanti Salonunda gerçeklesti.

15. Kez Biraraya Geldiler
Vali Süleyman Kahraman’in baskanlik ettigi toplantiya Vali Yardimcisi Latif Memis, Il Özel Idaresi Genel Sekreteri M. Salih Baldiz, Belediye Özel Kalem Müdürü Ertugrul Çaliskan ile daire müdürleri katildi.
Toplantinin açilisinda Karaman’daki sorunlarin çözümünde diyalogun ve istisarenin önemine dikkat çeken Vali Kahraman, “Bu toplantinin temel felsefesi ilimizdeki çesitli sorunlara ve projelerimize dair kurumlarimiz arasinda diyalog ve istisare mekanizmasini olusturmak ve mevcut iliskileri güçlendirmektir. Bu toplantilarimizin kurumlarimizin birlikte çözüm üretmesine imkân sagladigini düsünüyorum. Kurumlarimiz arasindaki iliskinin güçlenmesi, isin yapilma sürecini hizlandiracak ve kolaylastiracaktir. Bu da vatandaslarimizin memnuniyeti artirdigi gibi devletimizin imkânlarini ve zamani verimli kullanma yönünde de olumlu katkilar saglayacaktir” dedi.
Toplantida ilk olarak Karaman’in afet ve acil durum plani ve bu alanda yapilan çalismalar ele alindi. Afetlerin önlenmesine ve zararin azaltilmasina yönelik yapilan çalismalar ve afet sonrasinda Karaman’da yapilan çalismalari konu alan sunumdan sonra, Karaman’in tehlike ve risk haritasi incelenerek, olaylarin belirlenme ve önlenme sürecinde yerel kapasite ve afetleri önlemeye yönelik tedbir çalismalarinda karsilasilan sorunlar ele alindi.
Toplantida öne çikan bir diger konu da Karaman’daki egitimle ilgili sorunlar oldu. Okul ihtiyacinin giderilmesinde Belediye, Valilik ve Milli Egitim isbirligine dikkat çekilerek, Karaman Belediyesi’nin ve Karaman Valiliginin bu konudaki hizmetleri ve milli egitim müdürlügünün talepleri ele alindi. Ayrica köy okullarindaki tasima sorunlari ve köylerde okul önlerinde yasanan trafik sorunlari konusularak, karayollari yetkililerinin çözüm önerileri dinlendi.
Toplantilarin periyodik olarak devam edecegini ve etmesi gerektigini vurgulayan Vali Kahraman, toplanti sonunda Konya Gençlik Spor Il Müdürlügüne atanan Ömer Ersöz’e plaket vererek, Karaman’da yaptigi çalismalardan dolayi tesekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285