15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi Taş Binada Açıldı

AK Parti Karaman İl Başkanlığı tarafından hazırlanan “15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi” Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü tarafından Taş Bina Sergi Salonunda açıldı.

15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi Taş Binada Açıldı
AK Parti Karaman İl Başkanlığı, 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimi ve demokrasi nöbetlerinde, Karaman ve yurdun dört bir yanından fotoğraf karelerine yansıyan görüntülerden oluşan bir sergi düzenledi. Taş Bina Sergi Salonundaki açılışa; Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, 15 Temmuz’da Ankara’da şehit düşen Karamanlı Muhammet Yalçın’ın babası Selahattin Yalçın, AK Parti İl ve İlçe Yöneticileri, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ile vatandaşlar katıldı. 100’den fazla fotoğrafın yer aldığı sergide; 15 Temmuz gecesi Karaman’da ve yurdun dört bir köşesinde objektiflere yansıyan darbe karşıtı fotoğraflara yer verildi.
Sergi açılışında konuşan AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü: “15 Temmuz akşamı, Cumhuriyet tarihimizdeki kara lekelerden biri olurken aynı zamanda da halkın direnişinin darbecilere karşı sembol günü olmuştur. Milletimiz, geleceğine, milli iradeye ve demokrasisine sahip çıkmıştır. Karamanımız da 15 Temmuz akşamından 10 Ağustos tarihine kadar vatandaşlarımız darbe girişimine ve hainlere karşı dik ve dirayetli tutumunu Aktekke Kent meydanında göstermiştir. Bu sergi vatandaşlarımızın demokrasiye sahip çıktığının kanıtıdır. O günü unutmadık ve unutturmayacağız” ifadelerinde bulundu.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284