2 Bin 634 Ögrencinin Katildigi Sinavda Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Kuran Kursunda ögrendikleri bilgilerin soruldugu sinavda dereceye girenler ödüllendirildi

2 Bin 634 Ögrencinin Katildigi Sinavda Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Karaman ve ilçelerinde 2011 Yili Yaz Kur' an Kurslarina katilan 2 bin 634 ögrencinin katildigi Bilgi Degerlendirme Sinavi’nda dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi. Aktekke Camii’nde düzenlenen törene Il Müftü Yardimcilari Mustafa Kinay ve Ziyaeddin Kirboga ile din görevlileri, ögrenciler ve veliler katildi.
Il Müftü Yardimcisi Mustafa Kinay Yaz Kuran Kurslari’na devam eden ögrencilerin bilgilerini artirmak, verilen bilgilerin geri dönüsümünü saglamak maksadi ile 23 Agustos’ta 176 ayri salonda yapilan sinavlarda Itikat, ibadet, siyer-ahlak ve genel kültür konularindan 80 soru soruldugunu belirtti.
 Il Müftüsü Nuri Degirmenci’nin planlamasini yaptigi, Sabah Egitim Kurumlari’nin teknik destek verdigi sinav öncesi tüm ögrencilere kurslarda görülen konularin özet halinde çalismalari için kitapçik verildigini belirten Kinay “Son derece faydali olduguna inandigimiz bir süreçte dereceye girenlerin disinda tüm ögrenciler hem bilgilerini tazelediler hem de  sinavla farkli bir heyecan yasadilar. Yaz ayinda kurslara katilan tüm ögrencilere, onlari yönlendiren ailelerine ve tüm din görevlilerine, ayrica gerek sinavin yapilmasinda gerek degisik ödüllerin verilmesinde maddi destek saglayan firmalara da tesekkür ediyorum.” dedi.
Karaman Il Milli Egitim Müdürlügü’nün hem okul hem de gözetmen noktasinda destek verdigi sinavda 5.siniflarda Yollarbasi Kasabasi’ndan Hatice Kübra Ertas, 6.siniflarda Aktekke Camii’nden Ahmet Ari, 7.siniflarda Mehmet Akif Ersoy Kuran Kursu’ndan Sümeyye Kiliç ve 8.siniflarda Yesildere Kasabasi’ndan Mustafa birinci oldular. Ögrencilere bilgisayar, yarim altin ve cep telefonunun yanisira degisik hediyeler verildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285