22 Projenin Yer Aldığı İlk TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu destekli düzenlenen 4006 Bilim Fuarının açılışı Vali Fahri Meral ve Zehra Meral’in katılımıyla gerçekleştirildi.

22 Projenin Yer Aldığı İlk TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

İbrahim Bey Ortaokulunda gerçekleştirilen programa Karaman Valisi Fahri Meral ve eşi Zehra Meral, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, mahalle muhtarları, okul aile birliği yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesen Vali Meral ve Zehra Meral, İbrahim Bey Ortaokulu öğrencilerinin, öğretmenlerinin rehberliğinde ortaya koydukları projelerin yer aldığı stantları gezerek TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları çerçevesinde görücüye çıkarılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
22 projenin yer aldığı bilim fuarında 8 danışman öğretmen ve 80 öğrenci, fen bilimlerinden matematiğe, İngilizceden teknoloji tasarıma kadar birçok alanda projelerini misafirlere tanıttı. Öğrencilerin projelerini anlatırken yaşamış olduğu heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi. Karaman Valisi Sayın Fahri Meral ve beraberindekiler, programın sonunda bilim fuarında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerin el izlerinin yer aldığı çalışmanın anısına oluşturulan baskı önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285