2.Yeşildere Yunus Emre Anma Etkinlikleri Halkın Katılımı İle Coşkulu Gerçekleşti

Etkinlik Komitesi yaptığı açıklamada “5-6 Ağustos tarihlerinde Karaman Merkezde Hoşgörü ile yürüyüşü ve sonrasında Yunus Emre’yi anlamak konulu panel ile devam eden programın devamında Türkçe isim kullanan işyerlerine farkındalık yaratmak amacıyla teşekkür plaketi verildi.

2.Yeşildere Yunus Emre Anma Etkinlikleri Halkın Katılımı İle Coşkulu Gerçekleşti

Katılımın güzel ve yoğun olduğu etkinlikler ile Karaman’ın kültürel değeri Yunus Emre ‘nin ülke genelinde Karamanımız ile anılması için çaba sarf edildi.

İkinci gün ise etkinliklere Yeşildere Merkezde devam edildi. Dervişlerin halkı selamlaması ile başlayan promramlar, bir çok Karamanlı sanatçının sahne alması, yöresel oyunların oynanması, Resim sergisinin açılması ve farklı spor faaliyetlerinin sergilenmesi, şehitlerimiz için Hacı İlyas Camisinde geniş katılım ile mevlit okutulması, akşamında ise Kültür Bakanlığı Ses Sanatçısı Yıldız Çam konseri ile program son buldu.

Farklı güzelliklerin bir arada yaşandığı programa Milletvekili Recep Şeker ve Karamanımızın protokol üyeleri katılarak güç ve katkı verdiler. Etkinliklerin hazırlanmasında koşturan gencinden yaşlısına herkese, yöresel yemek ikramı için çaba sarf eden kadınlarımıza sonsuz teşekkür ederiz denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285