9 Tir Gida Yardimi Somali`ye Yola Çikti

Ilimizde Somali ve diger Afrika ülkeleri için baslatilan yardim kampanyasi çerçevesinde toplanan 9 tir dolusu gida yardimi dualarla yola çikti.

9 Tir Gida Yardimi Somali`ye Yola Çikti

Somali'ye gitmek üzere yola çikacak yardim için Piri Reis Kültür Merkezi önünde bir tören düzenlendi. Törene ilimiz Valisi Süleyman Kahraman, Milletvekili Mevlüt Akgün, Belediye Baskani Kamil Ugurlu, Cumhuriyet Bassavcisi Mustafa Kemal Çokdinç, Il Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez ile daire müdürleri katildi. Törende bir konusma yapan Vali Süleyman Kahraman, "Millet olarak istiyoruz ki, yasanan acilar son bulsun. Millet olarak istiyoruz ki, dini, dili, rengi ne olursa olsun, kimse bu dünyada açliktan ya da susuzluktan can vermesin. Millet olarak istiyoruz ki dünyanin hiçbir cografyasinda topraga ne kan karissin, ne de gözyasi. Bu asla ve asla siradan bir istek degildir" dedi. Karamanlilarin gösterdigi dayanisma ve yardimlasma örnegi bu istegin en samimi ifadesidir diyen Kahraman, "Hz. Yunus'un ifadesiyle bizim milletimiz 'yaradilani yaradandan ötürü' sever. Ve ben inaniyorum ki milletimizin bu sevgisi, milletimizin kalbinde tasidigi o engin merhamet duygusu, bir gün dünyanin tüm yaralarinin sarilmasina, tüm dertlerin sifa bulmasina vesile olacaktir" diye konustu.
Vali Kahraman ayrica, baslatilan kampanya çerçevesinde bugüne kadar 9 tirdan olusan 180 ton ayni yardimin, 428 bin lira da nakdi yardimin toplandigini söyledi. Yapilan konusmanin ardindan dua edilirken, yardim konvoyu Vali Süleyman Kahraman ve protokol üyeleri tarafindan ugurlandi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285