93 Dogumlu Gençleri Mayis Ayinda Ugurluyoruz

93 dogumlu ve bu dogumlulara tabi yükümlüler Mayis ve Haziran aylarinda silahaltina alinacak.

93 Dogumlu Gençleri Mayis Ayinda Ugurluyoruz

Askerlik Sube Baskanligi’ndan yapilan açiklamada ilimiz nüfusuna kayitli 93 dogumlu ve bu dogumlulara tabi yükümlülerin sevkiyatlari iki grup halinde yapilacak.
93/2 tertip olarak silahaltina alinacak olan gençlerden ilk grup 6-9 Mayis tarihlerinde, ikinci grup ise 17-19 Haziran tarihlerinde kislalarina dogru yola çikacak.
Sube’den yapilan açiklamaya göre, “Sevke tabi yükümlülerin sinif ve egitim merkezlerini gösteren listeler Askerlik Subesi ilan panosuna asilmistir. Vatandaslarimiz sevk edilecekleri birlikleri Askerlik Subesi ilan panosundan ögrenebilirler. Birinci gruba tabi yükümlülerin sevk evraklari 19 Nisan tarihinden itibaren, ikinci gruba tabi yükümlülerin sevk evraklari ise 7 Haziran tarihinden itibaren verilmeye baslanacaktir. Sevk evraklarini almak üzere basvuracak yükümlülerin nüfus cüzdanlarini yanlarinda bulundurmalari gerekmektedir. Sevk evraklarini almayanlar ile aldigi halde birliklerine katilmayan yükümlülerin cezali duruma düsecekleri için zamaninda sevk evraklarini almalari ve birliklerine zamaninda katilmalari menfaatleri icabidir” dendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285