banner358

Ahmet Yesevi Cami Mimari Dokusuyla Büyülüyor

Kent mezarlığı yanında 3 bin 800 metrekarelik bir alanda inşa edilen ve 29 Mart 2019 tarihinde açılışı gerçekleşen Ahmet Yesevi Cami bugüne kadar birçok cenaze namazı kılma ve ibadet yapma imkânı sundu.

Ahmet Yesevi Cami Mimari Dokusuyla Büyülüyor

Biz de Karaman’ın sesi Gazetesi olarak sizler için özel bir haber hazırladık ve İlimiz Mezarlıklar Müdürlüğü’nü ziyaret ettik. Ziyaretimiz sırasında bizleri karşılayan Karaman Mezarlıklar Müdürü Süleyman Şimşek Mezarlık Müdürlüğü bünyesinde ibadete açılan Ahmet Yesevi Cami hakkında bilgiler aktardı. KGRT mikrofonlarına açıklamalarda bulunan Şimşek Mezarlık yakınında inşa edilen caminin vatandaşlar tarafından büyük rağbet gördüğünü dile getirerek sunduğu kolaylıklardan ve hizmetlerden bahsetti. 
Caminin bugüne kadar Karaman’da açılan en büyük camisi olduğunu söyleyen Şimşek : “ Mezarlıklar müdürü olarak görev yapmaktayım. Camimiz 29 Mart Cuma günü itibariyle ibadete açılmıştır. Bugünden itibaren camide cenazeler dualarla kaldırılmaktadır. Günlük en az 2-3 cenaze namazı kılınmaktadır. Musalla aşağıdan bu alana taşınmıştır. Musalla’nın bu alana taşınması hem bizler için hem de vatandaşlar için kolaylıklar sağlamıştır. Bizler için araçların geçişini de kolaylaştıran bu yol üzerinde cenazeler yürüyerek mezarlığa taşınmaktadır. Bugüne kadar yaklaşık 20 adet cenaze namazı kılınmıştır. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği camide cenaze yıkama alanı da bulunmaktadır. 3000 kişilik camide ibadet yapmak isteyen vatandaşlar bugün de Cuma olması nedeniyle namaz saatini beklemektedir. Bahçesinde oturma alanları bulunan cami vakit namazlarında da bekleyenlerle dolup taşmaktadır.  Caminin alt katında yapımı devam eden Gasilhane ve Morg bölümü de hizmete girecektir. Bundan sonra cenaze yıkama işlemleri bu cami altında olacaktır. Cami vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Caminin üst katında bayanlara özel saflar da bulunmaktadır. Camiye en çok esnaflar olmak üzere vatandaşlarımız Kırbağı Mahallesi, Yeni Mahalle ve Hamidiye Mahalleleri’nden büyük ilgi göstermektedir. Caminin daha çok hizmet vermesi için bizler de elimizden gelen desteği vereceğiz. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun ” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285