banner329

AK Parti İnsan Hakları Kurulundan Ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi Karaman İl Başkanlığı bünyesinde çalışmalarına devam eden İnsan Hakları Yönetim Kurulu üyeleri kurumumuz ziyaret etti.

AK Parti İnsan Hakları Kurulundan Ziyaret

Kurumumuz adına Senem Yavuzaslan tarafından karşılanan üyelerle sohbet havasında geçen ziyarette Karaman Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu’nun yürüttüğü çalışmalar, dilendirilen çocuklar ve cezaevi şartları hakkında istişarelerde bulunuldu. Karaman Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren İl İnsan Hakları Kuruluna hiçbir şikayetin olmaması hakkında değerlendirme yapan üyeler cezaevinde kalan mahkumlar gibi belli bir kesimin CİMER ya da BİMER üzerinden başvuru yapma şansına sahip olmaması nedeniyle İnsan Hakları Başvuru kutusu sayılarının artırılması ve tanıtıcı çalışmaların hangi yönde yapılması gerektiği konusunda görüş alışverişinde bulundular. Geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’u önümüzdeki günlerde AK Parti İnsan Hakları Kurulu olarak ziyaret edeceklerini belirten AK Parti ana kademe İnsan Hakları Başkanı Emine Suci “Genel merkezimizin sekiz haftalık kurum ziyaretleri şeklinde bir programımız var. Kurum ziyaretlerimizde insan hakları, hak ihlalleri ve Valilik bünyesindeki İl İnsan Hakları Kurulunu daha nasıl aktif hale getirebiliriz istişarelerinde bulunuyoruz. İl İnsan Hakları Kurulu üyesi olarak sizden de memleketimizde her hangi bir hak ihlali var mı?, Hak ihlali varsa bunu nasıl çözümleriz? konularında destek istiyoruz. Sahada aldığımız bilgileri bizler 27 Mayıs 2022 Cuma günü Ankara’daki değerlendirme toplantımızda paylaşacağız. Hak ihlaline uğrayan insanlar için neler yapılabilir, nasıl bir faydamız olur düşüncesiyle çıktığımız bu yolda vereceğiniz her bilgi bizler için kıymetli.”dedi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren ziyarete AK Parti ana kademe İnsan Hakları Başkanı Emine Suci, AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Hatice Çalışkan, AK Parti Gençlik Kolları İnsan Hakları Başkanı Abdul Samet Sak, AK Parti Kadın Kolları İnsan Hakları Başkanı Hatice Kübra Yılmaz, AK Parti ana kademe AR-GE Başkanı Şükrü Akman, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Aktaş katılım sağladılar. Haber: Senem Yavuzaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285