Ana Sinifi Ögrencilerinin Merakli Bekleyisi

Karaman’da Vilayetler Hizmet Birligi Anaokulu’nda ögrenim gören çocuklar dört gözle yumurtalardan çikacak civcivleri bekliyor.

Ana Sinifi Ögrencilerinin Merakli Bekleyisi

Böyle bir uygulamayi niçin yaptiklarini anlatan Vilayetler Hizmet Birligi Anaokulu Müdürü Merve Uzun, “Bizim asil amacimiz burada egitim gören çocuklarimiza hayvan sevgisini asilamaktir. Bir diger amacimiz ise civcivlerin olusum sürecini çocuklarimiza gösterebilmekti. Okulumuzda yaptigimiz tüm faaliyetlere deneyi ve bilimi katmaya çalisiyoruz. Tabii ki bu yastaki çocuklarimiz için oyunda çok önemli ama biz burada sadece oyun oynatmiyoruz. Burada bir takvim hazirladik. Çocuklarimiz her gün bir yumurta boyayarak civcivlerin kaç günde çikacagini ögrendiler. Merakla beklediler. Buradaki ögretmenlerimiz çocuklarimiza her gün civcivlerin hangi evrede oldugunu resimlerle göstermeye çalistilar. Bu yumurtalardan çikacak civcivleri yine ögrencilerimiz bir hafta boyunca besleme imkani bulacaklar” dedi.
Kuluçka makinesinde 21 günü dolduran civcivler birer birer yumurtalarinin kabuklarini kirmaya baslarken, bu ani çocuklar heyecanla ve merakla takip ediyorlar.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285