banner358

Anadolu Medyası Çalıştayının Üçüncüsü Yapıldı

Ordu’nun Ünye ilçesinde üçüncüsü gerçekleştirilen Anadolu Medyası Çalıştayı, Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği açılış programı gerçekleştirildi.

Anadolu Medyası Çalıştayının Üçüncüsü Yapıldı


Ordu’nun Ünye ilçesinde üçüncüsü gerçekleştirilen Anadolu Medyası Çalıştayı Ünye - Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği açılış programı gerçekleştirildi.
Ordu'da faaliyet gösteren medya ve iletişim derneklerinin kapasitelerini artırmak, Ünye, Fatsa ve Altınordu ilçelerinde faaliyetlerini sürdüren medya kuruluşlarıyla birliktelik sağlamak olduğunu belirten Ünye-Ordu İletişim Derneği Başkanı, Tüm İletişim ve Medya Federasyonu Genel Başkanı Şakir Gürel, projenin amacının medya kuruluşlarının kendi alanlarındaki rekabeti devam ettirirken aynı zamanda birlik ve beraberliklerini sağlamak olduğunu söyledi. 
Dijital medyanın çok önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi akşamında Cumhurbaşkanımız çok vahşi ve acımasız bir suikaste kurban gitmek üzereydi. Orada yerel basına konuştu. Baktı yerel basın ulusal basında yer almıyor. O zaman dijital medyanın imkânları sayesinde facebook sayfasından bir canlı yayın yaparak bütün halkını sokaklara davet etti. Cumhurbaşkanımız dijital medya sayesinde bütün ülkeyi, bütün dünya ve bütün milletine ulaşarak o hain darbe girişimini bastırmış oldu. Dolayısıyla bugün sorun olarak gördüğümüz her şey yarın bir fırsata ve imkâna dönüşebilir. Yerel basının en önemli meselelerinden biri maddi imkânsızlıklarından doğan ekonomik tehditler. Karasal yayın, dijital yayın bu noktada yaşamış olduğunuz her türlü soruna vakıfız. Bunları çözmek için Cumhurbaşkanımız son derece hassastır. Medyanın imkânlarından, medyanın nimetlerinden, medyanın fırsatlarından, medyanın öneminden hiç kimsenin kuşkusu yok. Kuşkusu olmadığı için de hiçbir sorunun çözümsüz olamayacağını da özellikle vurgulamak istiyorum” şeklinde konuştu. 
Açılış programına ayrıca Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkan Vekili Yaşar Sezgül, RATSA Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Onay, Avrasya Gazeteciler Derneği Başkanı İsmail Kahraman, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Konfederasyonu üyesi Sivil Toplum Kuruluşları, TİMEF üyesi olmayan medya alanında faaliyet gösteren Sivil toplum kuruluşları yerel ve bölgesel radyo ve televizyon sahipleri ve temsilcileri katıldı.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285