banner329

Asansör Denetimleri Yapildi

Ilimizde faaliyet gösteren asansör montaj ve bakim firmalari planli denetim kapsaminda Bilim Sanayi ve Teknoloji Il Müdürlügü tarafindan denetlendi.

Asansör Denetimleri Yapildi

Antalya Bilim Sanayi ve Teknoloji Il Müdürlügü’nden mühendis Bekir Gündüz’ün katildigi denetimlerde asansörlerin insan sagligina, can ve mal güvenligine zarar vermeden kullanilabilmesi için bakimlarinin ve yillik kontrollerinin zamaninda ve dogru olarak yapilmasi gerektigi vurgulandi.
Konuyla ilgili olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Il Müdürlügü’nden yapilan açiklamada, “Söz konusu denetimler 4703 Sayili Ürünlere Iliskin Teknik Mevzuatin Hazirlanmasi ve Uygulanmasina Dair Kanun ile Asansör Yönetmeligi (95/16/AT), Asansör Isletme, Bakim ve Periyodik Kontrol Yönetmeligi ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanligi Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeligi çerçevesinde yapilmaktadir. Hizmet yeri ve ürün denetimlerde CE sertifikasi, kurtarma egitimi dokümani, seyir defteri, bakim sözlesmesi, periyodik kontrol, kullanma kilavuzu, uyari isaret levhalari, kuyu, kabin, kabin üstü, makine dairesi gibi Yönetmelik ve kanun kapsamindaki her türlü incelemeler yapilarak eksik olanlar tespit edilmis eksiklerin giderilmesi için süre verilmistir. Ilimizdeki asansörlerin bakimlarinin asansör bakim firmalarina düzenli olarak yaptirilmasi ve yillik periyodik kontrollerinin Belediyeler, Il Özel Idareleri veya idarenin yetki verdigi A tipi muayene kuruluslarinca yapilmasi can ve mal güvenligi açisindan büyük önem tasimaktadir” dendi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285