banner339

Av Yasağı Başladı

İlimiz İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ve İl Jandarma Komutanlığına av yasakları ve amatör balıkçılık konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Av Yasağı Başladı

Toplantıya İl Müdür Yardımcısı Baran Yavuz Yürekli, İl Jandarma Komutanlığından ve İlçe Müdürlüklerimizden konu sorumlusu personeller katıldı.
Toplantı salonunda yapılan bilgilendirme toplantısında Su Ürünleri Mühendisleri Rabia Uysal ve Ahmet Özaydın tarafından katılımcılara bilgiler verildi. Toplantıda Su Ürünleri Mühendisi Rabia Uysal yaptığı sunumunda iç sularda amatör balıkçılara av yasağı dışındaki dönemlerde sadece 3 iğneli 4 olta takımıyla 12 iğne ile avcılığın serbest olduğu, av yasağının olmadığı dönemlerde uyuşturucu, bayıltıcı her türlü kimyasallar ile patlayıcı, bomba, tüfek, zıpkın, tırıvırı, elektrik, elektroşok ve tüp gibi aletlerle avlanmanın yasak olduğu belirterek, Karaman İlinde sazangillerde av yasağının 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasındaki 3 aylık dönemi kapsadığını ifade etti. Toplantı katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285