banner358

Avcılara Kötü Haber: Sona Erdi!

Karaman’da 2019-2020 av dönemi sona erdi.

Avcılara Kötü Haber: Sona Erdi!

Karaman Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 3 üncü maddesine dayanılarak 23 Mayıs 2019 tarihinde toplanan Merkez Av Komisyonu 2019-2020 yılı av döneminde avcılığın düzenlenmesine ilişkin almış olduğu 18 nolu karara göre;
İç Anadolu Bölgesinde av hayvanlarından III üncü grup avlanabilen kuşlar( Sakarmeke, sakarca kazı, yeşilbaş, fiyu, kirik, macar ördeği, tepeli patka, kaya güvercini, tahtalı, öter ardıç, kaşıkgaga ve çulluk avı) ve IV üncü grup avlanabilen kuşlar(Alakarga, küçük karga, ekin kargası, leş kargası, karabatak ve saksağan) avı ile 1 Mart 2020 Pazar günü Av dönemi sona ermiştir.
Av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme dönemlerine girdiğini, av ve yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanmaması; toplumun tüm kesimlerinin tabii ortamlara girerken daha hassas hareket etmesi hususu sürdürülebilir bir yaban hayatı ve çocuklarımızın hakkı için elzemdir.
Bu itibarla Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğümüz av koruma ekipleri, Emniyet ve Jandarma Kolluk Kuvvetleri bu av döneminde bölgemizde gerekli koruma kontrol çalışmalarını yürütmüş olup, bu hususta desteklerini esirgemeyen tüm duyarlı ve doğayı koruyan kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, vatandaşlarımıza ve avcı camiasına teşekkür ediyoruz.
Bir sonraki 2020-2021 av dönemi açılışına kadar avcı camiasının silahlarını raflarına kaldırarak iyi bir dinlenme ve yaban hayatının da verimli bir dönem geçirmelerini temenni ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285