Avrupa Çoglulular Dernegi Piknik Düzenledi

Ilimize bagli Çoglu köyünden hemserilerimizin olusturdugu ‘Avrupa Çoglulular Kültür ve Dayanisma Dernegi` tarafindan Almanya’nin Köln kentinde geleneksel piknik söleni düzenlendi.

Avrupa Çoglulular Dernegi Piknik Düzenledi

Avrupa’nin degisik ülkelerinde yasayan Çoglulu vatandaslarimizin Köln kentindeki piknik alaninda düzenlenen sölene yogun ilgi oldugunu söyleyen Avrupa Çoglulular Kültür ve Dayanisma Dernegi Baskani Erkan Özçelik, “Ilkini geçen yil Amsterdam kentinde düzenledigimiz piknik söleni köylülerimizin Avrupa’da biraraya gelmelerine vesile oluyor. Özellikle Hollanda, Almanya, Fransa ve Belçika’da yasayan köylülerimizin sölenimize tesrifleri bizleri mutlu etmistir.”
“Bu yil 2.kez düzenledigimiz ‘Piknik Sölenimiz’e 200’den fazla katilim oldu. Sölenimizi gelecek sene bir baska ülkede yapmayi planliyoruz. Avrupa’da yasayan köylülerimizle tanismayi ve onlarin birbirleriyle kaynasmalarini saglamak amaciyla tertip edilen piknik etkinligimize emegi geçen herkese özellikle Almanya’daki Çoglu Dernegimiz’e hassaten tesekkür ediyorum.” seklinde konustu.
Sabahin erken saatlerinden aksam geç saatlere kadar ve zaman zaman yagan yagmura ragmen cosku içinde gerçeklesen sölende, çesitli eglence ve yarismalar düzenlenerek piknige katilanlarin eglenmeleri saglandi. Konya Büyüksehir Özel Hastanesi’nin tanitiminin yapildigi piknikte sohbetler edildi, türküler söylendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285