banner358

Avrupa KOBI Haftasi Kutlaniyor

KOSGEB Il Müdürü Mevlüt Tavsan ve KOSGEB heyeti, “Avrupa KOBI Haftasi” nedeniyle Vali Murat Koca’yi makaminda ziyaret etti.

Avrupa KOBI Haftasi Kutlaniyor

Ziyarette KOSGEB Müdürü Mevlüt Tavsan ile KOSGEB heyeti yürütülen çalismalar hakkinda Vali Koca’ ya bilgi verdiler.
Ziyarette KOSGEB Müdürü Mevlüt Tavsan yaptigi konusmasinda;“Avrupa Küçük Isletmeler Kanun’una dayanilarak Avrupa ülkeleri ile birlikte Ülkemizde de KOBI’lerin ve girisimcilerin destek, girisimcilik profilinin yükseltilmek, gençleri girisimcilige özendirmek amaciyla 29 Eylül - 05 Ekim 2014 tarihleri arasinda KOBI Haftasi etkinlikleri yürütülmektedir. KOSGEB olarak etkinlikler kapsaminda; Il Milli Egitim Müdürlügünün katkilariyla seçilen okullarindan ögrenciler alinarak Karaman Organize Sanayi Bölgesinde bulunan firmalara ziyaretler gerçeklestirilmis, burada ögrencilere iskollari ve girisimcilik hakkinda bilgi verilmis, ögrencilerin is fikri egilimleri ögrenilmistir.”dedi
Yapilan etkinliklerin sonucunda güzel bir etkilesim yakalandigini ifade eden Mevlüt Tavsan; bu yil ve geçmis yillarda oldugu gibi gelecek yillarda da bu faaliyetlerin tekrar edecegini, faaliyet sayisi olarak 2014 yilinda da ülkemizin Avrupa ülkeleri arasinda birinci sirada olacagini söyledi.
Vali Murat Koca ise ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirerek yaptigi konusmada: “29 Eylül – 05 Ekim tarihleri arasinda kutlanan Avrupa KOBI Haftasinin ilimiz ve ülkemiz için hayirli olmasini temenni ediyorum. Ilimizde yapmis oldugunuz faaliyetler bizleri son derece memnun etmistir. Ilerleyen zamanlarda ortakligi ve isbirligini özendirici daha genis kapsamli faaliyetler ortaya koyarak ilimizin gelisimine ivme kazandiracaginizi ümit ediyor, KOSGEB Müdürümüz basta olmak üzere emegi geçen herkese tesekkür ediyorum.” dedi.
Gerçeklesen ziyaret hatira fotografi çekilmesiyle sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285