Ayrancı Çok Programlı Lisesi Spor Salonuna Kavuştu

Ayrancı Çok Programlı Lisesinde öğretmen ve öğrencilerin iş birliğiyle Ayrancı halkının da yararlanacağı bir spor salonu açıldı.

Ayrancı Çok Programlı Lisesi Spor Salonuna Kavuştu

Açılış programına Ayrancı Kaymakamı Mustafa Türkcan, Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Ayrancı Milli Eğitim Müdürü Mehmet Balkaya, daire amirleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Spor salonunun açılışıyla ilgili bilgilendirmenin yapıldığı açılış konuşmasının ardından salonu gezen protokol üyeleri spor aletleri ile ilgili incelemelerde bulunarak bazı aletlerle spor hareketleri yaptılar. Koşu bantları, halter sehpası, uzay yürüyüşü aleti, çalışma istasyonu, step sehpaları ve pilates ekipmanları gibi spor aletlerinin yer aldığı sporcuların kondisyon gelişiminde önemli bir rol oynayacak spor salonundan öğrencilerle birlikte Ayrancı halkı da yararlanabilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu açılış sonrasında Ayrancı Çok Programlı Lisesi öğretmenleriyle bir araya geldi. Kuntoğlu öğretmenlerle sohbet ederek kaç yıldır okulda görev yaptıklarını, memleketlerini ve branşlarını sorarak meslekte ilk yılların ayrı bir yeri olduğunu, hayat boyu unutulmayacak anıların mesleğin ilk yıllarında yaşandığını belirtti. Karaman’ın eğitim imkânlarının birçok şehirden daha gelişmiş olduğunu ifade eden İl Müdürü Kuntoğlu, “Bütün bu olanaklar sizlerin elinde anlam bulacak, yetiştirdiğiniz öğrencilerde hayata dönüşecektir.” dedi.

“Ülkemizin daha iyi şartlara sahip olması için bulunduğumuz konumda elimizden gelenin en iyisini yapma gayretinde olursak gelişebiliriz. Eleştiri kültürü önemlidir fakat çözüm önerisi sunmadan sadece konuşmak ya da eksik bulmak bizi geliştirmez. Sorunlardan çok çözümlere odaklanmak gerekir.” diyerek sözlerine devam eden Kuntoğlu, meslek sahiplerinin kendi alanlarında üreteceği çözüm ve yeniliklerin büyük resimde ülkenin her anlamda gelişmesi anlamına geleceğini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, insan hayatı emanet edilmiş bir mesleği icra ettiklerini belirterek yaptıkları kadar yapabilecekken yapılmayandan da sorumlu olunduğunu vurguladı. İl Müdürü Kuntoğlu, “Hayatlarınızda unutulmayan izler bırakan öğretmenlerinizin, hangi samimi ve fedakârca davranışı onun sizlerde iz bırakmasına neden olduğunu hatırlayınız. Bugün de bu durum çok farklı değil. Hangi yaşta ve nerede olursa olsun samimiyet ve gayret insanlar tarafından çok kolay fark edilir. Çalışmalarınız nedeniyle okul yöneticilerimize ve sizlere teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen ziyaret öğretmen ve öğrencilerle çekilen fotoğrafın ardından son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285