Ayrancı’daki İftara Rekor Katılım

Ayrancı Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak kurduğu iftar sofrası, bu yıl Ayrancı Kaymakamlığı ile ortaklaşa düzenlendi.

Ayrancı’daki İftara Rekor Katılım

Ayrancı YİBO’da kurulan iftar sofrasına Vali Süleyman Tapsız, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve ilimiz Milletvekili Recep Konuk, Ayrancı Kaymakamı Mustafa Türkcan, Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, İl Genel Meclisi Başkanı Celalettin Güngörer, Garnizon Komutanı Albay İlhan Şen, Emniyet Müdürü Levent Tutuk, Ak Parti ve MHP il başkanları, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. Protokol üyelerinin masaları gezerek vatandaşlarla sohbet ettiği programda Vali Süleyman Tapsız yemek dağıttı.

Kur-an tilaveti ve dualar eşliğinde açılan iftar sonrası konuşma yapan Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, “Geçtiğimiz ay hep birlikte yaktığımız Hıdırellez ateşinin ve o kaynaşma ruhunun ilçemizde devam ettiğinin bir göstergesi olan bu sofranın hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Anadolu’nun her bölgesi yaşadığı yöreye irfan saçan velilerle, gönül dostlarıyla anılır. Bugün yöremizi irfanla mayalayan Ayran Dede’nin manevi sofrasındayız. Bu maya öylesine sağlam bir mayadır ki Milletimizin Devleti ile arasındaki bağı hedef alan her türlü saldırının üstesinden gelebilmesini sağlamıştır. Bu vesileyle Şırnak’ta yaşanan helikopter kazasında şehit düzen askerlerimize ve tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet milletimize başsağlığı diliyorum. Gönül erlerinin ülkemize çaldığı bu irfan mayasının, içinde bulunduğumuz zor günlerde de birliğimize vesile olmasını temenni ediyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Büyükkarcı’nın konuşmasının ardından ilçe kaymakamı Mustafa Türkcan, Vali Süleyman Tapsız ve Milletvekili Recep Konuk kısa bir selamlama konuşması yaptılar. 2 bin 300 kişinin katıldığı iftarda, konuşmaların ardından ilahi dinletisi yapıldı.

İftar programı hakkında bilgiler veren başkan Büyükkarcı, “Her yıl düzenlediğimiz iftar programlarının bu yıl 9.’sunu Kaymakamlığımızla birlikte gerçekleştirdik. İlçe dışından 100 civarında misafirimiz var. Şu an dağıtım yapan arkadaşlarımız, aşçı ve görevlilerimiz alanda hazır olan 2 bin 300 tabldotun tükendiğini söylediler. Nüfusu 2 bin 300 olan bir ilçede 2.300 kişi ile iftar etmek gurur verici bir durum, bugün ilçemizde evinde iftar için yemek pişiren sanıyorum olmamıştır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285