Başkan Akdaş: Kurak Gönüllere Su Serpmeye Devam Ediyoruz

Karaman Dernekleri Federasyonu Ramazan ayında Afrika ve Asya ülkelerine yardım gerçekleştirdi.

Başkan Akdaş: Kurak Gönüllere Su Serpmeye Devam Ediyoruz

Karaman Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Rafet Akdaş yaptığı açıklamada,  “Derneğimiz 2013 yılında kurulmuş olup hemşerilerimizin teveccühü ile kısa zamanda büyük iş ve icraatlara imza atılmıştır. Her geçen gün hemşerilerimizin katılımı ile çorak gönüllere su serpmeye, Ramazan-ı Şerif’in bereketinden istifade etmeye, hayırda yarışmaya her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyoruz. Bu yıl Korona salgını sebebi ile toplu iftar yemeği gecesi tertip edemiyoruz. Ancak bu sefer duayı Afrika’daki, Asya’daki gariplerin, yetimlerin yüreğinden alıyoruz.

Karaman'ımızın insanının hayırseverliğini uzak diyarlardaki ihtiyaç sahiplerine, mazlumlara, yetimlere ulaştırarak Karaman’ımızın dayanışma ruhunu ve gücünü tüm dünyaya göstermeye gayret ediyoruz.
Geçen yıl Afrika’daki yetimlere, Arakandaki mazlumlara gönül köprüleri kurmuştuk. Bu seneki Ramazan etkinliklerimizde de Afrika’nın Çad, Nijerya, Kamerun; Asya’nın Pakistan ülkelerindeki yetimhanelerde kalan ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayı başından bilitibar iftar ikramında bulunuyoruz ve rabbimiz nasip ederse ayın tamamında bu hizmeti vermek istiyoruz. Çad’daki yetimhanedeki hizmetlerimizde büyük bir özveri ile orada bulunan Karaman’ımızın evladı Recep Tatlı kardeşimizden destek alıyoruz.
Bununla beraber İstanbuldaki ihtiyaç sahibi hemşerilerimizi de ihmal etmiyoruz. Tespit ettiğimiz ailelere kumanya kolilerimizin bir kısmını teslim ettik, yardımsever hemşerilerimizin desteği ile bu hizmetlerimize de devam ediyoruz.
“Hayırda yarışın” düstûru ile hemşerilerimizi hayra teşvik, darlıkta ve bollukta tasadduk etmenin fazileti ile Ramazan-ı Şerif’in bereketinden âzamî derecede istifade etmek için bu mutluluğumuzu hemşerilerimizle paylaşmak istedik. 
Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin Ramazan-ı Şerifini tebrik eder, huzurlu ve bereketli günlere sağlık ve afiyetle kavuşmamızı temenni ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285