Başkan Çalışkan; “Biz Bu Yola Kefenimizle Çıktık”

Milyonlarca vatan sevdalısının katılımıyla sürdürülen demokrasi nöbeti tüm yurtta olduğu gibi Karaman’da da milletin tüm kararlılığı ile devam ediyor.

Başkan Çalışkan; “Biz Bu Yola Kefenimizle Çıktık”
Darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz Cuma gününden itibaren sokakları boş bırakmayan Karaman halkı, mülki idarecilerden sivil toplum kuruluşları temsilcilerine kadar binlerce kişi milli iradesine sahip çıkmak için demokrasi bayramında buluşuyor. Aktekke Kent Meydanı’nda düzenlenen demokrasi nöbeti sabahın ilk ışıklarına kadar devam ederken gece boyunca; konuşmalar yapılıyor, dualar ediliyor, Kur’an-ı Kerim okunuyor, tekbirler getiriliyor.
Her an vatandaşlarla omuz omuza vererek sabahın ilk saatlerine kadar meydandan ayrılmayan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, dün akşam yaptığı konuşmada: “Milli iradenin temel taşları olan milletimiz, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Biz buradayız, biz meydanlardayız, bu vatan hainleri neredeler. Biz varken bu devlete, bu millete kimse bir şey yapabilir mi? Biz burada bütün siyasi parti mensuplarıyla, sivil toplum kuruluşları temsilcilerimizle ve halkımızla birlikte devletimizin bayrağını asla indirtmeyiz. Allah’ın izni ile bundan sonra Türkiyemizi artık daha güzel günlere taşıyacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi biz bu yola kefenlerimizi giyerek çıktık. Bu alçak girişime kalkışanlara hesabını tek tek soracağız. Bu meydanları boş bırakmadığınız için Allah sizlerden razı olsun” dedi. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285