Başkan Çalışkan, Engelli Kursiyerleri Ziyaret Etti

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven ve Engelli Meclisi Başkanı Durmuş Sayaslan Halk Eğitim Merkezinde Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlık kursundaki engelli kursiyerleri ziyaret etti.

Başkan Çalışkan, Engelli Kursiyerleri Ziyaret Etti
Ziyarette konuşan Başkan Çalışkan, engelli olmanın, hayattan kopmamanın beraberinde kursiyelerin azmi ve hayata tutunma çabalarına hayran kaldığını dile getirdi. Daha sonra Başkan Çalışkan kursiyerlerden ilimizdeki engelli sorunlarını dinledi ve bu sorunlara çözüm bulmak için hassasiyetle çalışacaklarını söyleyerek şunları ekledi: " Engelli vatandaşlarımıza pek çok alanda çalışma ve üretime katılma imkânları sunulmaktadır. Bu fırsatlardan istifade etmelerine imkân sağlayarak, engellilerin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları için gayretlerimiz sürmektedir. Toplumun ayrılmaz bir parçasını oluşturan, günlük yaşamda karşılaştıkları güçlükleri yakından izlediğimiz engelli vatandaşlarımıza ilişkin konular, her kesimin yakın ilgisini gerektirmektedir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden birini oluşturmaktadır” dedi.
Son olarak ziyareti gerçekleştiren Başkan Çalışkan Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven ve Engelli Meclisi Başkanı Durmuş Sayaslan 24 Nisan Pazar günü gerçekleşecek olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek olan kursiyerlere başarılar diledi.
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285