Başkan Çalışkan: “Yatırımlarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor”

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kent meydanı projesi kapsamında belediye tarafından yaptırılacak olan okul inşaatı ile önümüzdeki günlerde başlanacak olan sanayi köprülü kavşağı projesi alanında incelemelerde bulundu.

Başkan Çalışkan: “Yatırımlarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor”

İki ayrı bölgede 40 derslikli okul inşaatının devam ettiğini ve bu okulların önümüzdeki eğitim ve öğretim yılına açılacağını söyleyen Başkan Çalışkan, “Kent Meydanı ve Kale Çevresi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı Projesi kapsamında, Anafartalar Ortaokulu’nun yerine Siyahser Mahallesine 24 derslik, 19 Mayıs Okulu’nun bulunduğu alana da 16 derslikli yeni bir okul yapma projemizde çalışmalar sıkı bir şekilde devam ediyor. Siyahser’de ki okul inşaatı yükselmeye başladı. 19 Mayıs Okulu’nda da arsanın büyük, okulun küçük olması sebebiyle daha modern ve büyük bir okul projesi geliştirdik. İnşallah önümüzdeki yıldan itibaren eğitim ve öğretime başlayacak” dedi.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, ihalesi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve Sanayi (Bisikletli) Kavşağı’na yapılacak olan köprülü kavşak alanında da incelemeler yaptı. Şehir içi ulaşımı rahatlatmak ve modern hale getirmek için yatırımlara ara vermeden devam ettiklerini belirten Başkan Çalışkan, “Şehrin en önemli güzergahlarını birleştiren Sanayi Kavşağını yeniden düzenliyoruz. Burası trafiğin yoğun olduğu çok önemli bir nokta. Uygulayacak olduğumuz köprülü kavşak projemiz, hem bu bölgenin çehresini değiştirecek hem de kavşak üzerinde yaşanabilecek istenmeyen kazaları en aza indirecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285