Başkan Kalaycı'dan Büyük Destek

Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Çölyak Hastalarına glütensiz mamullerden oluşan gıda paketi dağıttı.

Başkan Kalaycı'dan Büyük Destek

Başkan Kalaycı, Karaman Belediyesi Engelli ve Emekli Dinlenme Evi’nde Çölyak Hastaları ve aileleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi. Başkan Kalaycı, Karaman’da ilk kez Çölyak Hastalarına yönelik gıda paketi yardımı gerçekleştirildiğini söyleyerek, yaklaşık 70 aileye yardım yapıldığını belirtti.

Kalaycı, “Karaman’da yaşayan Çölyak Hastalarının sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Karaman’da yaşayan yaklaşık 150 kadar Çölyak Hastası bulunuyor. Buğday, arpa, çavdar ve yulafta bulunan glüten isimli proteine bu tip hastaların bünyeleri kaldırmıyor. Bu nedenle glütensiz gıda tüketmeleri gerekmekte. Fiyatları da yüksek olan bu gıdaları almakta zorluk çeken vatandaşlarımıza bizler destek olacağımıza söz verdik. Hazırlamış olduğumuz paketlerimizin içerisinde un, makarna, ekmek, kraker ve buna benzer farklı çeşitlerde ürün yer almakta. Bizler bundan sonraki süreçte Çölyak Hastalarımıza elimizden geldiği kadar destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Çölyak Hastaları ise ilk kez aldıkları bu destek ve yardımlardan dolayı Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve çalışma ekibine teşekkür etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemseri
Hemseri - 2 yıl Önce

Başkan sen de mi başladın vitrin reklamlarına??! Icraat bekliyoruz birakiniz bunları, mesela: kurutulmuş Karamanımızın tekrar yeşillendirilmesi, içme suyu, tren seferleri, trafik bunalımı... Vitrini geçiniz bu işlerle ilgileniniz lütfen!

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285