banner358

Başkan Kalaycı’nın Berat Kandili Mesajı

Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Berat Kandili nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkan Kalaycı’nın Berat Kandili Mesajı

Yayımladığı mesajında; “Berat Kandili’ni idrak edeceğimiz bu gecede, Yüce Rabbimizden bağışlanmayı umuyor, hidayetine muhtaç olduğumuzu ümitle haykırıyoruz. Bu gecenin; manen temizlenmenin, vicdanen arınmanın fırsatı ve fazilet kaynağı olduğunu ifade eden tüm İslam âlemi olarak mübarek Berat Kandili’ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. 16 gün sonra kavuşacağımız Ramazan-ı Şerife’nin müjdecisi olan Berat Kandil’i aynı zamanda af ve mağfiret çeşmesi, ihsan ve mükâfat hazinesidir. Bu kutsi gece vicdan muhasebesi ve kalp sorgulaması için iyi bir fırsattır. Yüce dinimiz İslam’ı tamamıyla anlayıp yaşamak, Peygamber Efendimizin hayatını rehber alarak tavır ve davranışlarımıza yansıtmak durumundayız.
Bu önemli gecenin daralan kalplere aydınlık, zor durumda olanlara kolaylık vesilesi olması en büyük temennimizdir. Berat Kandili vesilesiyle ailemiz, çevremiz, milletimiz, ülkemiz ve bütün insanlığa karşı olan görev ve sorumluluklarımızı yeniden hatırlayalım. Dünyanın dört bir köşesinde cefa çeken Müslüman kardeşlerimizi de dualarımızdan eksik etmeyelim.
Berat Kandili’nin sadece kendimiz ve ailemizin mutluluğu için değil, tüm toplumun barış, huzur, dayanışma ve kardeşliğine vesile olması dileğiyle, Karamanlı hemşehrilerim başta olmak üzere, Müslüman Türk milletinin, İslam âleminin Berat Kandili'ni tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285