banner329

Başkan Şanlıtürk “Unutmayalım ki Sükût İkrardan Gelir!”

Atatürkçü Düşünce Derneği Karaman Şubesi üyeleri Ayasofya Camii'nde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Hakaret Ettiği" gerekçesiyle Yıldırım Beyazıt Camii imamı Mustafa Demirkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Başkan Şanlıtürk “Unutmayalım ki Sükût İkrardan Gelir!”

03 Haziran 2021 Perşembe günü saat 14.30’da Karaman Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Karaman Şube Başkanı E. Ülkan Şanlıtürk Atatürk’e ve onun aziz hatırasına hakaret eden bu şahsın Ayasofya'da ibadet edebilmesini bu ülkeyi düşman çizmeleri altından kurtaran Atatürk’e borçlu olduğunu unutmaması gerektiğini söyledi. Başkan Şanlıtürk açıklamasında “Hepimizin de bildiği gibi geçen hafta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Ayasofya Camisinde yapılan icazet töreninde Mustafa Demirkan isimli imam tarafından “Zalim ve Kâfir” demek suretiyle alenen hakaret edilmiş, törende bulunan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ise bu hakareti sadece dinlemekle yetinmiş ve hiçbir tepki vermemiştir. Unutmayalım ki sükût ikrardan gelir! Böyle bir hakaret karşısında susmak bu hakareti onaylamak anlamına gelmektedir Bulundukları, makamları bu ülkeye ve bu ülkeyi kurtarıp Türkiye Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu olanların ulu öndere her fırsatta saldırmaları, bu saldırıyı hakaret derecesine vardırmaları nasıl bir kin ve nefretin ürünüdür! Atatürk’e ve onun aziz hatırasına hakaret eden bu şahıs Ayasofya'da ibadet edebilmesini bu ülkeyi düşman çizmeleri altından kurtaran Atatürk’e borçlu olduğunu unutmamalıdır”

“Atatürk’e Hakaret İhanettir!”

“Şüphelinin Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapması hem anayasaya hem de Diyanet İşleri Kanununa aykırıdır” diyen Şanlıtürk “Şüpheli tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e karşı sarf edilen bu sözler 5816 sayılı kanuna göre bir suçtur ve ilgili kişinin 1 yıl ile 3 yıl arasında bir hapis cezası alması gerekmektedir. Bu sözler aynı zamanda halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği için Türk Ceza Yasasının 216. Maddesine göre incelenmeli ve kendisine gereken cezalar verilmelidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun aziz hatırasına yapılacak her türlü saldırıya karşı Atatürkçüler olarak dimdik duracak ve bu hakarete kalkışanlara karşı hukuki anlamda sonuna kadar bıkmadan, yılmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu sebeple Atatürkçü Düşünce Derneği olarak tüm yurtta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden bu şahıs hakkında suç duyurunda bulunuyor ve bu konunun takipçisi olacağımızı, konunun kapatılmasına asla izin vermeyeceğimizi ilan ediyoruz. Atatürk’e hakaret ihanettir! Vatana ihanet edenler hak ettikleri cezayı alana kadar görevimizin başındayız” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Haber: Senem Yavuzaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285