Bayramınız Kutlu Olsun

5 Temmuz Salı günü başlayacak ve 7 Temmuz Perşembe günü sona erecek olan Ramazan bayramı nedeniyle İlimiz Valisi Süleyman Tapsız, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Rektör Sabri Gökmen ve AK Parti Teşkilatları bayram mesajları yayınladı.

Bayramınız Kutlu Olsun
VALİ TAPSIZ: BAYRAM SEVİNCİMİZ HÜZNE DÖNÜŞMESİN
İlimiz Valisi Süleyman Tapsız, yarın başlayacak Ramazan bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak vatandaşların bayramda artan trafik yoğunluğunu göz ardı etmemelerini ve araç kullanırken kurallara uymalarını isteyerek, bayram sevincinin hüzne dönüşmemesini temenni etti.
Vali Tapsız yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: Birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı rahmet ve mağfiret ayı Ramazan'ı, bütün coşkusuyla yaşamanın ve bir Ramazan Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, insani ve dini hassasiyetlerle ihtiyacımız olan bütün güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun tüm kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir. Ramazan Bayramında, başta anne ve babalarımız, eşimiz, akrabalarımız olmak üzere tüm dostlarımızı ve komşularımızı unutmamalıyız. Onların yanında olduğumuzu, sevinç ve kederlerimizi, sıkıntılarımızı paylaşmaya hazır olduğumuzu göstermeliyiz.  Çevremizde bulunan yoksul, kimsesiz ve yetimlere, gazilerimize ve aziz şehitlerimizin ailelerine de kucak açmalıyız. Bayram süresince, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de siz değerli Karamanlı hemşehrilerimizin, bayramını rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmesi için ilgili kurumlarca gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Bilindiği gibi her bayramda artan trafik yoğunluğu sebebiyle kazalarda da artış yaşanmaktadır. Sürücülerimizin trafik kurallarına hassasiyet göstermelerini bekliyor, hiçbir vatandaşımızın bayram sevincinin hüzne dönüşmemesini temenni ediyorum. Bu duygular içerisinde, Karamanlı hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu mübarek günlerin ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini diliyorum.

BAŞKAN ÇALIŞKAN'DAN RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Ramazan Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
Başkan Çalışkan yayımladığı mesajında şunları kaydetti; Dinimizin, rahmet, merhamet ve bereket ayı olarak nitelediği mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak; milletçe, muhabbetle kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz. Bayramın özellikle İslam coğrafyasında acı içinde, umutsuzluk içinde, gözyaşları içinde yaşamak zorunda kalan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum.
Bu mübarek günlerin hürmetine ülkemizin huzuru ve istikrarına kast eden hainlerin, güvenlik güçlerimize ve masum vatandaşlarımıza yönelik kalleşçe saldırılarının son bulmasını Yüce Allah'tan diliyorum. Bayramlar, toplumsal barış, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği en önemli günlerdir. İdrak edecek olduğumuz Ramazan Bayramı'nın birlik ve beraberliğimize, milletçe yeniden dirilişimize ve yeniden vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşünceler içerisinde milletimizin, tüm İslam Alemi'nin Ramazan Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

KONUK: “ÖNCE TÜRKİYE DİYECEĞİZ”
AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında terör olaylarına dikkat çeken Recep Konuk, “bu topraklar üzerinde hesap yapanların kaşıyabileceği yaralar oluşturmayacağız, istismara açık alanlar bırakmayacağız. Önce Türkiye diyeceğiz ve bu toprakları refah kuşağının ayrılmaz bir parçası yapmak için gayret göstereceğiz” dedi. Recep Konuk, İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek bu rahmet ve bereket günlerinin hayırlara vesile olmasını diledi.
“MAĞFİRET GÜNLERİNİ BİR YANIMIZ BURUK GEÇİRDİK”
AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, yayımladığı Ramazan Bayramı mesajının önemli bir bölümünü terör olaylarına ayırdı. Rahmet ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif’te nefislerin terbiye olduğunu belirten Recep Konuk, “Ramazan ayının yaydığı manevi huzur iklimini doya doya teneffüs ettik, bayrama erişmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Kardeşlerimize hoşgörüyle yaklaşmada, kardeşlerimizle yardımlaşmada olabildiğince hassas olmamıza rağmen, maalesef ülkemizde yaşanan Ramazan-ı Şerif’lerin ruhu ile tezat hadiseler nedeniyle bu rahmet, bereket ve mağfiret günlerini bir yanımız buruk geçirdik” dedi.
“BU COĞRAFYA ARTIK BEDEL ÖDEMESİN”
Bu mübarek ayda, bazı karanlık güçlerin kirli hesaplarla birliğimizi hedef alarak saldırdığını vurgulayan Recep Konuk, “verilen şehitler için yaşanan acılarla Ramazan’ın manevi iklimini bir yanımız eksik teneffüs ettik. Temennimiz odur ki, bir yanımız buruk, gönül sızısıyla geçirdiğimiz son Ramazan bu Ramazan ayı olsun. Temennimiz odur ki, Ramazan’dan sonraki her günümüz, her ayımız ve her yılımız en azından bundan sonrasında Ramazan ayının huzur iklimi içinde geçsin. Temennimiz odur ki, bu topraklar, bu coğrafya ve bizim medeniyet havzamız artık bedel ödemesin, artık keder ve acı yaşamasın. Kaoslar, savaşlar, ölümler, acılar ülkemiz ve medeniyet havzamızı terk etsin, Ramazan ayının huzur, rahmet ve bereket iklimi, Ramazan’ın rengi olan hoşgörü, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma havası Ramazan aylarından sonra da bizim, bizim ülkemizin ve medeniyet havzamızın üstünden hiç gitmesin” ifadelerini kullandı.
“TEMENNİ ETMEK YETMEZ”
Huzur, rahmet ve bereket ikliminin hiç gitmemesi için sadece temenni etmenin yetmeyeceğini ifade eden Recep Konuk, “o iklimin egemen olması için hepimizin yapması gereken ve yapabileceği şeyler olduğunu biliyor ve o amaç için çalışıyoruz. Biz şunu biliyoruz ki, bu topraklar herkesin imrendiği topraklardır. Bu topraklar üzerinde hesabı olan ve hesap yapan çok. Hesap yapanların hesabını bozmak, hesap kuranların kurduğu hesabı yıkmak öncelikle makamı, mevkii, kökü, kökeni, nesebi, mezhebi, siyasi duruşu, yaşam tarzı her ne olursa olsun herkesin, bu topraklarda yaşayan herkesin ortak mesuliyeti, gelecek nesillere karşı müşterek borcudur. Bizim, hepimizin asgari müştereği, üzerinde uzlaşabileceğimiz öncelikli husus, vatanımızın ve milletimizin müşterek geleceğidir, bu toprakların ve bu toprakların sahiplerinin müreffeh ve huzurlu geleceğidir. Hepimizin ortak arzusu olan huzur iklimin kendiliğinden esmeyeceği aşikârdır. O iklim ancak ve ancak siyasetçisinden kanaat önderlerine, işçisinden memuruna, işadamından bürokratına, çiftçisinden esnafına kadar hepimizin ortak gayreti ile yapılabilir” şeklinde konuştu.
“SOSYO-EKONOMİK BATAKLIKLARI KURUTACAĞIZ”
Farklılıkların olabileceğini ancak farklılıklardan ziyade ortak değerlere sarılmamız gerektiğine dikkat çeken Recep Konuk, “bu toprakların içinde daha iyiyi bulmak için konuşacağız, tartışacağız ancak farklılıklarımızı ve münazaralarımızı sınırlarımızın ötesine taşıyıp, bu topraklar üzerinde hesap yapanların kaşıyabileceği yaralar oluşturmayacağız, istismara açık alanlar bırakmayacağız. Önce Türkiye diyeceğiz ve bu toprakları refah kuşağının ayrılmaz bir parçası yapmak için bir yerine iki, iki yerine üç, üç yerine dört gayret göstereceğiz. Bu ülkenin her evladı ve her ferdi için zengin, müreffeh ve huzurlu bir Türkiye için taş üstüne taş koyacağız ki, fukaralık, işsizlik, çaresizlik adı her ne olursa olsun, çok az sayıda da olsa gençlerimiz ile milletimizin bazı evlatlarının istismarına sebep olan sosyoekonomik bataklıklar kurusun. Bu ülkenin, bu topraklarda yaşayan herkesi refah içinde yaşatacak potansiyelinin olduğunu bizden daha çok bu topraklar üzerinde hesabı olanlar biliyor. O nedenle de Türkiye refah ülkesi olma yolunda ilerledikçe huzurumuza kast ediyorlar. Birbirimize omuz vurmamız için Ramazan ayı dâhil hiç ara vermeksizin gönül yaraları açan hain saldırıların, toplumsal vicdanda yaralar açmaya çalışan kumpasların sebebi omuz omuza verdiğimizde Türkiye’nin erişeceği kuvvet ve kudretten duydukları rahatsızlıktır. Onlar ne yaparsa yapsın biz, bu topraklarda huzur ve refah inşasını birini bir diğerine tercih etmeden eş zamanlı ve elbirliğiyle gerçekleştireceğiz, gerçekleştirmek zorundayız. Çünkü biz bu topraklarda hiçbir Ramazan’da ve hiçbir bayramda milletimizin tek bir ferdinin bile burukluk yaşamasını istemiyoruz. Bu topraklarda, bu topraklardaki her hanede Ramazanların huzur içinde idrak edilmesini, bayramların bayram gibi kutlanmasını istiyoruz” dedi.
“HOŞGÖRÜ HASLETLERİMİZİ UNUTMAYALIM”
AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, mesajında şu ifadelere de yer verdi:
“Biz istiyoruz ki hem bayram coşkusu içinde hem de bayramdan sonra Ramazan ayı münasebetiyle girdiğimiz manevi iklimin tezahürü olan hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma hasletlerimizi ne fert olarak ne de millet olarak unutmayalım, bu hasletlerimizden bir adım dahi geri atmayalım. Bizler Ramazan’ın manevi iklimini on iki aya yayalım. Yayalım ki birbirimize omuz vurmak yerine omuz omuza verelim. Omuz omuza verelim ki, vatani görev için baba ocağından coşkuyla uğurladığımız gencecik evlatlarımızın acı haberleri bu topraklarda anaların bayram sevincini hüzne dönüştürmesin. Omuz omuza verelim ki, yokluk hiçbir annenin ve babanın boynunu bükmesin. Omuz omuza verelim ki bayramlar, bilaistisna tüm çocuklar tarafından ve hiçbir çocuğumuzun yüzünde yokluğun ve yoksulluğun hüznünden eser olmaksızın onların mutluluğu ve neşesiyle kutlanabilsin”.
“BİZİM ÇABAMIZ, MİLLETİMİZİN DÜNYANIN EN MÜREFFEH ÜLKESİ OLMASI İÇİNDİR”
Ramazan-ı Şerif’in anlam ve mana ikliminin devamı konusundaki inancın tam olduğunu belirten Recep Konuk mesajını şöyle tamamladı; “bu inancımız, Ramazan ayında milletimizin sergilediği erdem, tezahür ettirdiği yardımlaşma örneklerinden kuvvet almaktadır. Milletimizin bu ay içerisinde gösterdiği asaletin ve yüksek şuurun bir sonucu olarak, yoksullara, düşkünlere yönelik olarak her yerde yardımlaşmayı ortak bir tavır olarak tezahür ettirmesi, aynı ezan, aynı kıble, aynı hayır duaları ve aynı değerleri paylaşarak ülkemizin her tarafında ortak bir manevi havayı teneffüs ettirmesi, bizim, bizi millet yapan bağların ne kadar güçlü, derin ve kopmaz olduğuna dair inancımızı pekiştirmiştir. Ramazan ayı münasebetiyle yaşadığımız bu manevi iklimin bizim coğrafyamızda ilelebet egemen olması en büyük temennimizdir. Bir başka temennimiz daha vardır, yoksula ve ihtiyaç sahibine yardım etmekten kimsenin imtina etmediği ülkemizde, bizim gönlümüzden geçen; yardımlara ihtiyaç duyacak hiç kimsenin kalmamasıdır. Bizim temennimiz ve çabamız coğrafyamızın ve milletimizin dünyanın en zengin, en müreffeh ülkesi ve milleti olması içindir. Bu duygularla tüm hemşehrilerimin, üreticilerimizin ve aziz milletimizin mübarek Ramazan Bayramını tebrik eder, bu rahmet ve bereket günlerinin hayırlara vesile olmasını dilerim.”

MİLLETVEKİLİ DR. RECEP ŞEKER’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:
 “Tüm feyiz ve bereketiyle bizi kucaklayan oruç, teravih namazı ve hayatımıza rehber edindiğimiz Kur’an Kerim ile geçirdiğimiz mübarek bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Bu mübarek ay boyunca komşularımızla, dostlarımızla, akrabalarımızla ekmeğimizi bölüştük, soframızı paylaştık, birbirimizle sıkı bir dayanışma içinde olduk ve bir Ramazan Bayramına daha ulaştık. Ramazan bayramımız mübarek olsun. Bayramlar, rengi, ırkı, dili, mezhebi ne olursa olsun birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerdir. Bayramlar, insanlar arasında kaynaşmanın, dostluk ve muhabbetin gelişmesini sağladığı gibi ayrıca dinî his ve şuurun tazelenmesine de vesile olmaktadır. Bu bayram vesilesiyle komşularımızla, dostlarımızla, akrabalarımızla bayramlaşalım, kucaklaşalım, küskünlükleri ortadan kaldıralım. Ayrıca muhtaçları, düşkünleri koruyup gözetelim, bayrama buruk giren yetimleri, öksüzleri sevindirmeyi, başlarını okşamayı, bayram sevincimizi onlarla paylaşmayı ihmal etmeyelim. Yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle bayramlarımızı aydınlatalım inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle Karamanlı hemşerilerimin, milletimizin ve tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramını tebrik eder; ülkemizin birlik ve beraberliğine, milletimizin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. SABRİ GÖKMEN’İN BAYRAM MESAJI
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Gökmen, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Yıllık ruh bakımının gerçekleştiği, kamil insan olma yolundaki engellerin aşıldığı, insanın dünyayla ve eşyayla ilişkilerinin yeniden gözden geçirildiği, ruh derinliğinin arttığı; gönüllerimizin, sofralarımızın, evlerimizin ve şehirlerimizin şenlendiği ve zenginleştiği rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan’ı tamamlayarak, toplumumuzu kaynaştıran ve kardeşliğimizi pekiştiren bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülke olarak yaşadığımız zor günlere rağmen bizi millet yapan ve kardeşçe bir arada yaşamamızı sağlayan ortak değerlerin, birlik ve beraberliğimizin, toplumsal huzurumuzun ve barışın daim olması en büyük temennimizdir. Bu vesile ile başta Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi olmak üzere, öğrencilerimizin, değerli ailelerinin, tüm Karaman halkının ve milletimizin Ramazan Bayramı’nı kutlar; ülkemizin varlık ve bekası için canını feda eden aziz şehitlerimize ve ülkemizde yaşanan elim olaylarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, şehitlerimizin ve vatandaşlarımızın kederli aileleri ve sevenlerine başsağlığı dilerim.”

AK PARTİ TEŞKİLATLARI: BAYRAMLAR KARDEŞLİKTİR
Yarın başlayacak Ramazan bayramı nedeniyle AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akça ve Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy bir mesaj yayınlayarak Karaman halkının bayramını kutladılar.
Mesajda, “Rahmet, mağfiret ve sonu kurtuluş olan bir Ramazan-ı Şerif'i daha geride bırakmanın ve mübarek Ramazan Bayramı'na ulaşmanın sevinicini hep birlikte yaşıyoruz. Bayramlar ki, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma bilincinin kuvvetlendiği önemli günlerdir. Bayramlar kardeşlik iklimini, dayanışma ruhunu, birlik ve beraberliğimizi tazeleme günüdür. Allah nice bayramlara bizi eriştirsin ki o bayramlar sadece bizlerin değil, bütün insanlığın gerçek anlamda barış ve huzur içinde yaşadığı bayramlar olsun. Bugün bayram gelin birlik olalım, nice Ramazanlarda inşallah beraber olalım. Hep birlikte, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun” dediler.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285