banner324

Bebek Bakım Ve Emzirme Kabinleri Hizmete Girdi

Karaman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün bir diğer programı da saat 14.30’da Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapıldı. Şehrin çeşitli noktalarına bebekli annelerin ihtiyaçlarını giderebilmesi için kurulan bebek bakım ve emzirme kabinleri düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bebek Bakım Ve Emzirme Kabinleri Hizmete Girdi

Açılış programına; Belediye Başkan Vekili Fadime Akkuş, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın eşi Şerife Çalışkan, Başkan Yardımcıları Abdullah Bağırgan ve Duran Kabaağaç, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Elife Dilara Güngör, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Fadime Ünlü, Daire Müdürleri ve Karamanlı hanımlar katıldı.
Törende konuşan Belediye Başkan Vekili Fadime Akkuş, böyle özel bir günde Belediye Başkan Vekilliğini bir Bayan Meclis Üyesine teslim etmesinden dolayı Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’a tüm kadınlar adına teşekkür ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı. Başkan Vekili Akkuş konuşmasında: “Türkiye’nin nadir illerinde bulunan bebek bakım ve emzirme kabinleri, annelerimizin her türlü ihtiyaçlarını giderecek şekilde dizayn edilmiştir. Kartlı sistemle çalışan kabinlerden anneler güvenli bir şekilde ve ayrıca diğer illerde de faydalanabilecektir. Ücretsiz olan bu kartları 0-2 yaş grubuna dâhil olan anneler, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’müzden alabilirler. Sayın Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan önderliğinde belediye olarak kadınlarımıza her alanda destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285