banner339

Belediye Meclisi Üyeleri Asfalt Ve Kugulu Parkin Durumunu Sordu

Belediye Meclisi’nin Eylül ayi ilk toplantisi Belediye Baskani Kamil Ugurlu’nun baskanliginda yapildi.

Belediye Meclisi Üyeleri Asfalt Ve Kugulu Parkin Durumunu Sordu

Toplantinin gündemine geçilmeden önce MHP’li Meclis üyesi Gökhan Sanci ve CHP’li Celal Evcen, Karaman’daki asfalt çalismalari ve Kugulu parkin durumunu sordular.
Sanci, “Belediye asfalt ihalesini yapti. Kaldirimlar yenilendi. Agaçlar söküldü. Ancak bir türlü yollar asfaltlanmadi. Asfalt olmayinca cadde ve sokaklar tozdan topraktan geçilmez oldu. Bunun bu kadar gecikme sebebi nedir birinci sorum bu. Bir diger hususta geçtigimiz aylarda ulusal basinda sahsinizda ve belediye hakkinda çikan haberler bizleri Karamanlilar olarak çok üzdü. Umarim sizin yaptiginiz açiklamalarda ulusal medyada bu kadar ses getirir” dedi.
CHP’li Meclis üyesi Celal Evcen’de asfalt, kugulu parkin ihale edilmeden çalismalari baslandigini ve Fen Isleri’ne disaridan yapilan atamayla ilgili sorular sordu.
Belediye Baskani Kamil Ugurlu’da sorulan sorulara kisaca yanitlar verirken, asfalt konusunda bir gecikmenin söz konusu oldugunu bununda Belediyeden degil, ihaleyi alan firmadan kaynaklandigini belirterek, “Kaldirimlar iki asamada tamamlaniyor. Önce tesviyesi, bordür taslarinin yerlestirilmesi ve bu taslarin yerini saglamlastirmasi için kumlama çalismalari yapilip bitirildi. Simdi ikinci asamaya geçilecek. Ikinci asamada yapilacak islemlerde tamamlandiktan sonra asfalt döküm çalismalari baslayacak. Dediginiz gibi asfalt konusunda bir gecikme oldu. Çünkü ihaleyi alan sirket acze düstü ve çalismaya baslayamadi. Ama bu çalismalar planlanan program çerçevesinde yapilacak. Kugulu parkin ihalesi yapildi. Çalismalar ihaleden sonra basladi. Insaat alaninda duran çalismalar önümüzdeki hafta içinde yeniden baslayacak ve bu yilin sonunda burasi bitirilmis olacak. Fen Isleri Müdürlügü’ne disaridan bir mühendis aldik. Ancak alinan kisi bir deneme sürecinden geçirildikten sonra nihai karara varilacak” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285