Belediye Park Bahçe Çalismalarinda Neler Yapti

Çalismalarina yaz-kis ara vermeden devam eden Karaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlügü, 2015 yili içerisinde 24 bin m2 büyüklügünde 1 Adet yeni parki sehrimize kazandirirken, 17 parkta da yenileme çalismasi yapti.

Belediye Park Bahçe Çalismalarinda Neler Yapti

Karaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlügü, 2015 yili içerisinde yaptigi çalismalarla Karaman’da kisi basina düsen yesil alan miktarinda önemli bir artis sagladi. Özellikle son derece modern ve fonksiyonel bir park olarak insa edilen Necmettin Erbakan Parki, Karaman-Konya yolu sehir girisinin bir anda havasini degistirdi. Hem Karamanli vatandaslarimizin hem de Konya-Mersin karayolundan geçen yolcularin dikkatini çeken park, günün her saati insanlarin vakit geçirip dinlenebilecekleri, içerisindeki sosyal aktivitelerden yararlanabilecekleri bir sosyal alan haline geldi.
Park – Bahçe ekipleri yeni park çalismalarinin yani sira 17 parkta da yenileme ve peyzaj düzenlemesi yapti. Bekir Sitki Erdogan Parki, Insan Haklari Parki, Demokrasi Parki, 75. Yil Parki, Mehmet Gün Çavdi Parki, Hüseyin Tek Parki, Yilmaz Babaoglu Parki, Hasan Pinarbasi Parki, Mümine Hatun Mahallesi Parki, Bilal Habesi Parki, Zübeyde Hanim Ilkokulu Parki, Istasyon Parki, Isin Çelebi Parki, Sehit Ahmet Okur Parki, Kardeslik Parki, Gençlik Parki bastan sona yenilenerek vatandaslarimizin hizmetine sunuldu. Bu parklar da yürüyüs yollari, kent mobilyalari, kamelyalar ve çocuk oyun guruplari hem bakim ve onarimdan geçti hem de Park-Bahçe Müdürlügü santiyesinde imal edilen malzemelerle degistirildi.
Ayrica 2015 yilinda Park-Bahçe ekipleri; yol, kaldirim, kavsak, orta refüj, park, ve yesil alanlara 46 bin mevsimlik çiçek ekimi, 15 bin fidan dikimi gerçeklestirdi.
5 Mahalleye Semt Spor Sahasi Yapildi
Bunun yaninda; Üniversite Mahallesi, Tapduk Emre Mahallesi, Çeltek Mahallesi, Hürriyet Mahallesi ve Mümine Hatun Mahallesi’ne içerisinde futbol, voleybol ve basketbol sahalarinin yer aldigi 5 adet semt spor sahasi yapildi. 2016 yili içerisinde semt spor sahalarinin sayisi arttirilacak.
Türk Dünyasi Kültür Parki’nda Çalismalar Devam Ediyor
Karaman’in en büyük yesil alan düzenlemesi olan ve 500 bin m2 dev bir alana sahip olan Türk Dünyasi Kültür Parki projesinde çalismalar devam ediyor. Belediyeye devredilen Vali Hakki Teke Hosgörü Ormani’nin bulundugu alana uygulanan park, 2016 yilinda vatandaslarin hizmetine sunulacak.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner404