Belediyeden Çiftlere Evlilik Öncesi Eğitim

Karaman Belediyesi Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nce evliliğe adım atacak çiftlere yönelik başlatılan Evlilik Öncesi Eğitim programı devam ediyor. Nikâh günü almış eşler için düzenlenen seminer sonunda çiftlere Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan tarafından katılım belgesi verildi.

Belediyeden Çiftlere Evlilik Öncesi Eğitim
Son dönemde boşanmaların iyice artmasıyla birlikte harekete geçen Karaman Belediyesi Aile Hizmetleri Müdürlüğü, yeni evlenecek çiftlere yönelik Evlilik Öncesi Eğitim adı altında bir seminer düzenliyor. Psikolog Sena Saliha Akkoca tarafından nikâh öncesi verilen seminerde; aile içi iletişim, evlilik ve aile olmak gibi konular işleniyor.
Mümine Hatun Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminerin sonunda Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan tarafından çiftlere katılım belgesi verildi. Karaman’da kadına ve çocuğa yönelik aile yapısını güçlendirici çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Çalışkan: “Ailenin sağlam temeller üzerine inşa edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Güçlü ve yarınlara güvenle bakabilen bir toplum olma yolunun aileden geçtiğini biliyoruz. Bu nedenle Aile Hizmetleri Müdürlüğünü kurduk. Aile merkezlerimizde kadın ve ailelere yönelik sistemli çalışmalar organize ediyoruz. Evlilik; gönüllerin, kalplerin muhabbetle kaynaştığı, sevginin ortaklaştığı, yüreklerin kader birliği içinde birlikte attığı karşılıklı bir anlaşmadır. Evliliğiniz süresince mutlaka birbirinize sabırlı ve anlayışlı davranın. İki farklı evden gelip bir çatı altında yaşamaya başlayan çiftler arasında sorunların yaşanması son derece normaldir. Ancak burada önemli olan sorunu beraber çözebilmeyi başarmaktır. Her yerde olduğu gibi ortak akıl başarı ve mutluluğu getirir. Sizlere bir ömür boyu sağlık ve mutluluk diliyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285