Belediye’den Perşembe Pazarına Tedbir!

Karaman Belediyesi tüm ülkeyi etkisi altına alan koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı Karaman Valiliği İl Hıfzıssıhha Kanunu’nun 01.04.2020 tarih ve 16 sayılı kararı gereğince önlem ve tedbirlerine devam ediyor.

Belediye’den Perşembe Pazarına Tedbir!

Karaman Belediyesi Zabıta Ekipleri perşembe günleri kurulan semt pazarında esnaf ve vatandaşlara maske dağıtarak salgına karşı önlem ve tedbir almaları konusunda uyarılarda bulundu. İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeye istinaden pazarcı esnafının kurduğu tezgahlar arasında üçer metre mesafe olacağının bilgisini veren ekipler, mesafenin uygun olmadığı tezgahlarda pazarcı esnafını uyardı. Öte yandan pazar giriş ve çıkışları tek noktadan sağlayan ekipler pazar içerinde de alanı ikiye ayırarak sosyal mesafenin korunmasını sağladı.
Karaman genelinde her alanda salgına karşı önlem ve tedbirlerin arttırılarak devam ettiğini bildiren Belediye Başkanı Savaş Kalaycı; “Şehir genelinde hiçbir vatandaşımızın salgına karşı risk ve korku yaşamamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zabıta ekiplerimizle birlikte semt pazarlarının kurulduğu günlerde pazarcı kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza maskelerini dağıtıyoruz, uyarılarda bulunuyoruz. İçinde bulunduğumuz süreçte maske ve eldiven kullanmanın bu virüsten korunmak için çok önemli olduğunu hatırlatıyoruz. Denetim ve kontrollerimizi devletimizin yayımladığı genelgeler doğrultusunda yapmaya devam edeceğiz. Tüm önlem ve tedbirlerimizi almayı sürdüreceğiz” dedi.      

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 11 ay Önce

Bendevi Palandöken ülker icra kurulu üyesi yani sermayedar.Bu kişi tesk genel başkanı,yani esnaf odalarının seçtiği biri,esnafa bunca sene ne fayda sağlamıştır,esnaf olan bizlere hiçbir şey yapmamıştır. Nasıl oluyor da bunca senedir hiçbir iş yapmayan biri yine başkan seçiliyor anlayamıyorum,esnaf perişan çaresiz...

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285