Bilgisayar Almak İçin Biriktirdiği Parayı ‘Biz Bize Yeteriz’ Kampanyasına Bağışladı

Karaman’da Yavuz Sultan Selim İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Arda Üstün, bilgisayar almak için kumbarasında biriktirdiği parayı “Biz Bize Yeteriz” kampanyasına bağışladı.

Bilgisayar Almak İçin Biriktirdiği Parayı ‘Biz Bize Yeteriz’ Kampanyasına Bağışladı

Koronavirüsle mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla ülke genelinde başlattığı Milli Dayanışma kampanyasına, Yavuz Sultan Selim İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Arda Üstün, kumbarasında biriktirdiği 725 lirayı bağışlayarak destek oldu.
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyerek başlattığı kampanyaya çiftçisinden esnafına, kamu görevlisinden iş insanlarına kadar toplumun her kesiminden destek gelirken kampanyaya yapılan bağışlar kısa sürede çığ gibi büyüdü. Karaman’da yaşayan 4. sınıf öğrencisi Arda Üstün de kampanyaya kumbarasında biriktirdiği parasıyla destek olmak istedi. Vefa Sosyal Destek Ekipleri ile iletişime geçen Arda, kumbarasındaki tüm parasını görevlilere teslim etti.
Yardım kampanyasından haberdar olduktan sonra bilgisayar almak için kumbarasında biriktirdiği paraları bağışlama kararı aldığını söyleyen Arda, durumu ailesi ile paylaştı. Gösterdiği duyarlılık karşısında duygulanan ailesi, Vefa Sosyal Destek Ekiplerini arayarak bağışta bulunmak için yardım istedi.
Bağışı teslim almak için Vefa Sosyal Destek Ekipleriyle birlikte Arda’nın evine giden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, duyarlı davranışından dolayı Arda’ya ve ailesine teşekkür etti. İl Müdürü Mehmet Çalışkan, milli dayanışma ve yardımlaşmanın ön plana çıktığı bu dönemde her yaştan öğrencilerin de yardım etme duygusu ile hareket etmesinin kendisini çok duygulandığını söyledi. İl Müdürü Çalışkan, “Arda’ya kampanyaya desteği için çok teşekkür ediyoruz. Böyle duyarlı bir evlat yetiştirdikleri içinde ailesini de tebrik ediyorum. Ne mutlu onlara ki Arda gibi evlatları var.” şeklinde konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın örnek davranışı sebebiyle Arda’ya hediye vermesinin ardından ziyaret sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285