Bilirkişilik Temel Eğitimi Başvuruları Başladı

Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Umut Aydın, TÜRMOB 2018 Yılı 2.Dönem Bilirkişilik Temel Eğitimi başvurularının 1 Ekim tarihi itibari ile başladığını belirterek, başvuruların 12 Ekim Cuma günü sona ereceğini söyledi.

Bilirkişilik Temel Eğitimi Başvuruları Başladı

SMMMO Başkanı Aydın, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Başvuru yapmak isteyen meslek mensupları 650 TL ve diğer meslek erbapları 850,00 TL olan eğitim ücretini  //bilirkisilik.tesmer.org.tr adresi üzerinden yapacakları başvuru sırasında, kredi kartı ile on-line olarak ödeyebilecekleri gibi Türkiye İş Bankası Ankara Dikmen Şubesi 4248-0891524 (IBAN NO: TR07 0006 4000 0014 2480 8915 24) no’lu hesabına da ödeyebileceklerdir. Ödemenin banka hesabına yapılması durumunda başvuru işlemi ödemenin yapılmasını takiben bir iş günü sonra yapılabilecektir. Beş yıllık mesleki kıdem kazanmış kişilerin, bilirkişilik faaliyetini yürütebilmesi için temel, teorik ve pratik bilgileri içeren eğitimi almaları gerekmektedir. Temel eğitim; 18 saati teorik ve 6 saati uygulamalı olmak üzere en az 24 ders saatinden oluşacaktır. Eğitimler Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odalarında yapılacaktır. İlimiz ve çevre il ve ilçelerden eğitim almak isteyenler Odamıza başvuru yapabilir. Başvuru yaparken 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu’nun 10. Maddesindeki, Bilirkişilik Yönetmeliği’nin 38. Maddesindeki şartları taşıdığınızı ve en az 5 yıllık mesleki kıdem kazanmış olduğunuzu, verdiğiniz bilgilerin doğru olduğunu beyan ve taahhüt etmeniz gerekmektedir.”

Başkan Aydın, Bilirkişilik Temel Eğitimi Katılım Belgesi almış olmanın Bilirkişi Listesine başvuru için aranan şartlardan sadece birini sağladığını belirterek, bilirkişi listesine kayıt anlamı içermediğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285