Bu Kursun Yaş Ortalaması 80

2018 yılında başlatılan Okuryazarlık Seferberliği meyvelerini vermeye devam ediyor.

Bu Kursun Yaş Ortalaması 80

Ahmet Mete Huzurevi ile Dursun Fakih Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerinde açılan okuma yazma kursuna katılan 6'sı erkek, 7'si kadın 13 kişinin yaşları 70 ila 92 arasında değişiyor. Yaş ortalaması 80 olan kursta teyzelerin ve amcaların okuma yazma öğrenme azmi görenleri hayran bırakıyor.
Yaşlı teyzeler ve amcalar kurs sonunda birinci kademe seviye tespit sınavında başarılı olup okuryazarlık belgesini almaya hak kazandılar. Belgelerini ilimiz valisi olan Fahri Meral’in eşi,  Zehra Meral ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt’un elinden alan Halk Eğitimi
Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kursta okuma yazma öğrenen Ahmet Mete Huzurevi ile Dursun Fakih Huzurevi sakinleri azimleri ve gayretleriyle okumanın yaşı olmadığını herkese gösterdiler. İlimiz valisi eşi, Zehra Meral ise yaptığı açıklamasın da “Okuma ve yazma azimleriyle hem çocuklarına ve torunlarına hem de topluma örnek olan başarılı kursiyerleri tebrik ediyorum” dedi.
Program başarılı kursiyerlere kurs bitirme belgesi verilmesi ve Kuran’ı Kerim tilaveti ardından yapılan dua ile sona erdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285