Çalışmaları Şehrin Dört Bir Yanında Devam Ediyor

Mevsim şartlarının düzelmesiyle birlikte harekete geçen Karaman Belediyesi, şehrin dört bir tarafında altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda yol ve kaldırım çalışması yapıyor.

Çalışmaları Şehrin Dört Bir Yanında Devam Ediyor
Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, asfalt ve kaldırım çalışmalarına devam ediyor. Hem şehir merkezinde hem de dış mahallelerde yürütülen çalışmalarda altyapısı tamamlanmış yerlere ağırlık verilirken, geçen seneden yarım kalan bölgelerde de eksiklikler tamamlanıyor.
Kirişçi Mahallesi’nde başlatılan çalışmalarda; 41-42 ve 43. Sokakta deforme olan yol ve kaldırımlar ekipler tarafından tamamen kaldırılıyor. Çalışmalar kapsamında bu sokaklar üzerine modern kaldırımlar yapılacak ve yollar sıcak asfaltla kaplanacak.
Kaldırım ve yol çalışmaları Hürriyet Mahallesi ve Piri Reis Mahallesi’nde de devam ediyor. Mevsim şartları nedeniyle geçen seneden yarım kalan sokaklar üzerindeki yol ve kaldırımlarda çalışmalar kaldığı yerden devam ediyor. Kullanılamaz hale gelen üst yapı tamamen kazınıyor. Bu sokaklar üzeride kaldırımlar yenilenecek ve yollar üzerinde sıcak asfalt uygulaması yapılacak.
Geçtiğimiz yıl hizmete açılarak Larende Mahallesi ile Sümer Mahallesi’nin şehir merkezi ile bağlantısını sağlayan Gökkuşağı üst geçidine bağlantı sağlayan yeni bir yol açılıyor. Açılan bu bağlantı yolu da asfaltla kaplanacak.
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

celtek mahallesı 471 sokak hala yol sorunu cozulemedı yol yok arsa sahıbı yolu kapattı hatta duvar cektı herkes coluk cocuk ıse gıderken duvardan atlıyorlardı şimdi arsa sahıbı kımse gecmesın dıye duvarın ustune demır parmaklık cektırdı artık su yol sorunu lutfen cozun

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285