Çanakkale Zaferi 103 Yaşında

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümü dolayısıyla ilimizde bir dizi etkinlikler düzenlendi.

Çanakkale Zaferi 103 Yaşında

Etkinlikler kapsamında 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümü nedeniyle İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Piri Reis Kültür Merkezinde program düzenlendi.

Düzenlenen programa, Vali Fahri Meral ile eşi Hanımefendi Zehra Meral, Garnizon Komutanı Yurdakul Kazım Türkmen, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İlhan Şen, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, daire amirleri, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam programda günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı.

Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından sunulan oratoryo gösterisi büyük beğeni toplarken Karaman Güzel Sanatlar Lisesinin yetenekli öğrencilerinin söylemiş olduğu türküler davetlilere duygu dolu anlar yaşattı.

Program, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

Program sonrası Vali Fahri Meral ve davetlilere Çanakkale Savaşında askerlerin menüsü olan bir dilim kuru ekmek ile üzüm hoşafı ikram edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285