Çanakkale Zaferi Şiir Ve Tiyatro İle Anıldı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Adem Öğrenci Topluluğu tarafından Çanakkale Zaferi anma programı düzenlendi. 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen programa davetliler ve öğrenciler katıldı.

Çanakkale Zaferi Şiir Ve Tiyatro İle Anıldı

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Topluluk Başkanı M. Erkam Muşta’nın açılış konuşmasının ardından Topluluk Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Ziyaeddin Kırboğa, Çanakkale ve şehitlik konulu bir konuşma yaparak Çanakkale şehitlerinin anılarını paylaştı.

Dr. Öğr. Üyesi Kırboğa, şehitlik kavramının tarihimizde çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Şehitliği ve şehadeti tarihimizin pek çok farklı döneminde görmemiz mümkündür. En iyi örneklerini ise Çanakkale’de görebiliriz. Ecdadımız zor şartlarda mücadele vermiş ve o büyük zaferi kazanmıştır. Bugün Çanakkale ruhu, kahraman Mehmetçiğimiz neredeyse orada yaşatılmaktadır. Bu ruh, aziz şehitlerimiz var oldukça yaşayacaktır.” şeklinde konuştu.

Dr. Öğr. Üyesi Kırboğa’nın konuşmasının ardından Ayşe Yılmaz, Berna Keleş, Mücahid Özdemir, Meryem Kırtürk isimli öğrenciler Çanakkale konulu şiirlerini seslendirdiler. Daha sonra Yunuskent Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatro oyunu sahnelendi.

Program plaket ve teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285