banner358

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı

Türk tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Çanakkale Zaferi’nin 104’ncü yıl dönümü ilimizde büyük bir coşku ile kutlandı. 

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı

Türk tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Çanakkale Zaferi’nin 104’ncü yıl dönümü limizde büyük bir coşku ile kutlandı. 
Törenler sabah saat 09.00’da Cumhuriyet Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından protokol üyeleri sırasıyla Karaman Şehit Aileleri ile Gaziler Derneğini ziyaret ettikten sonra şehir mezarlığında bulunan şehitliğe geçti. Okunan Kur’an’ı Kerim ve duanın ardından Vali Fahri Meral ve beraberindeki protokol üyeleri şehit mezarlarına karanfil bıraktı.
Etkinlikler kapsamında 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda program düzenlendi. Düzenlenen programa, Karaman Valisi Sayın Fahri Meral, AK Parti Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Şeker, Av. Selman Oğuzhan Eser ve Av. İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmail Şahin, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, daire müdürleri, askeri erkan, şehit aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.
Program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Üzüm tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Konuşmanın ardından öğrencilerin okuduğu şiirler ve sunulan oratoryo ile tiyatro gösterisi büyük beğeni toplarken öğrencilerin söylemiş olduğu Çanakkale Türküsü ve Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Mesut Murat’ın sözlerini yazıp bestelediği ve söylediği Sarıkamış Şehitler Türküsü davetlilere duygu dolu anlar yaşattı.  Programa katılan protokol üyeleri ve davetliler söylenen türkülerde göz yaşlarına hakim olamadı. Program, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve şehitler için okunan hatim duasının ardından sona erdi.
Program sonrası Vali Sayın Fahri Meral ve davetlilere Çanakkale Savaşı´nda askerlerin menüsü olan bir dilim kuru ekmek ile üzüm hoşafı ikram edildi.


 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285