Cinsel İstismar Davasının İlk Duruşması Yarın. Emniyet, Basın Açıklaması, Gösteri Yürüyüşü, Miting gibi eylemlere İzin Vermeyecek

İlimizde geçtiğimiz ay Ensar Vakfı ve KAİMDER’e ait evlerde kalan 10 küçük çocuğa cinsel istismarda bulunan tutuklu sanık öğretmen Muammer B. hakkında Karaman Ağır Ceza Mahkemesinde açılan kamu davasının ilk duruşması 20 Nisan Çarşamba günü saat 09.00’da yapılacak.

Cinsel İstismar Davasının İlk Duruşması Yarın. Emniyet, Basın Açıklaması, Gösteri Yürüyüşü, Miting gibi eylemlere İzin Vermeyecek
Dava öncesinde İl Emniyet Müdürlüğü yazılı bir açıklamada bulunarak, 20 Nisan Çarşamba günü davanın devam ettiği süre boyunca Karaman il sınırları içerisinde her türlü toplanma, basın açıklaması, toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma gibi etkinlikleri yasakladı.
Emniyet tarafından yapılan açıklamada, “Çocuk İstismarından tutuklu sanık M. B. hakkında Karaman Ağır Mahkemesine açılan kamu davasının ilk duruşması 20 Nisan Çarşamba günü saat 09.00’da Karaman Adliye Sarayında yapılacaktır. Ancak dosyada iddia edilen suçun toplumda infial uyandıran suçlardan olması ve dava konusunun ulusal yazılı ve görsel basında gündemde kalmaya devam etmesi nedeniyle bu durumu fırsat bilen provokatörlerin mağdur yakınlarını ve vatandaşları basın açıklaması ve gösteri yürüyüşü adı altında kitlesel protesto eylemlerinin içerisine çekerek istenmeyen olayların yaşanmasına sebep olabilecekleri değerlendirildiğinden Anayasamızın 34. Maddesi ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/A (Vali, İl Sınırları içerisinde bulunan genel ve özel bütün kolluk kuvvet ve teşkilatının amiridir. Suç işlenmesini önlemek, Kamu düzen ve güvenini korumak için gereken tedbirleri alır…) ve 11/C (İl sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğini sağlamak için vali gereken karar ve tedbirleri alır…) maddeleri gereğince 20.04.2016 Çarşamba günü davanın devam ettiği süre boyunca Karaman il sınırları içerisinde her türlü toplanma, basın açıklaması, toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma vb. etkinlikler yasaklanmıştır” dendi.
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285