"Çocukla Çocuk Olmak" Miniklerin Karne Heyecanı

Karaman'da okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda okuyan 52 bin öğrenci, bugün karne alarak iki hafta sürecek yarıyıl tatiline girdi. Vali H. Engin Sarıibrahim ve İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrencilerin karne mutluluğuna ortak oldu.

"Çocukla Çocuk Olmak" Miniklerin Karne Heyecanı

Tüm yurtta olduğu gibi Karaman'da da öğrenciler birinci yarıyıl tatiline girmenin heyecanını yaşarken, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uygulama Anaokulunda eğitim gören öğrenciler karnelerini Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim'in elinden aldı.

Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Vali H. Engin Sarıibrahim, karne dağıtımında öğrencilerle bir süre sohbet etti. Tatili her yönden verimli geçirmeleri için öğrencilere bazı tavsiyelerde bulunan Vali Sarıibrahim, tatil süresince mümkün olduğu kadar televizyon ve bilgisayar karşısında az zaman geçirerek, kitap okumanın ve açık havada oyunlar ile eğlenceli vakit geçirmenin önemini vurguladı.

Renkli görüntü ve sohbetlere sahne olan törende öğrencilere karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler verildi. Programda karne alan öğrencilerin yaşamış olduğu heyecan ve mutlulukları da görülmeye değerdi.

Program, protokol üyelerinin öğrenci ve öğretmenlerle birlikte çekmiş olduğu fotoğraflarla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284