banner358

Çocuklarının Mutluluğuna Ortak Olan Başkan Kalaycı Çocuk Çocuk Oldu    

İlimiz Belediyesi’nin 23 Nisan’da çocuklara özel olarak tertip ettiği “Çocuk Şenliği ve Bilim Fuarı” 7’den 70’e herkesin ilgi odağı oldu. 

Çocuklarının Mutluluğuna Ortak Olan Başkan Kalaycı Çocuk Çocuk Oldu    

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 23 ve 24 Nisan 2019 tarihleri arasında Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe katılan Belediye Başkanı Savaş Kalaycı tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Etkinliğin amacının eğlenirken öğrendirmek olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Kalaycı programa ilişkin yaptığı açıklamada “Siz çocuklarımız için alaksi çadırını ilimize ilk kez getirdik. Matematik deneysel çalışma çadırında gökyüzü, uzay ve gezegenleri üç boyutlu inceleyebilecek, ikili saymadan Pi sayısına, imkânsız üçgenden Leonardo da Vinci'nin köprüsüne, dört renk problemden topolojik düğümlere, alan-yarıçap, çevre-yarıçap, açılar, ünlü matematikçi John Nash'ın oyun teorisi ve Mimar Sinan'ın yapılarındaki sırlar gibi birçok matematik alanındaki çalışmaları eğlenerek öğrenebileceksiniz. Hepinize katılımız için tekrar teşekkür ediyor, iyi eğlenceler diliyorum” dedi.   
Kalaycı daha sonra, belediye tarafından hazırlanan hediye ve çeşitli yiyecekleri kendi elleriyle çocuklara ikram etti. Çocuklar için hazırlanan alanları tek tek gezen Başkan Kalaycı, çocukların ve büyüklerin yoğun ilgisi ile karşılaştı, tek tek hatıra fotoğrafı çektirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285