banner358

Çocuklariyla Gelip Profesörü Biçaklamis

Konya’da Veteriner Fakültesi ögrencisi, bölüm baskani Profesör Mehmet Maden’i 3 ayri yerinden biçaklayarak agir yaralamasi nedeniyle ilk kez hakim karsisina çikti. Çocuklariyla fakülteye gelen zanli, “Biçagi salladim ama degdi mi bilmiyorum” diye ifade verdi.

 Çocuklariyla Gelip Profesörü Biçaklamis

Devamsizliktan kaldigi için sorumlu tuttugu Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Iç Hastaliklar Bölüm Baskani Prof. Dr. Mehmet Maden’i biçaklayarak agir yaralayan Karaman Tarim Il Müdürlügü’nde görevli Ziraat Mühendisi ve Veteriner Fakültesi ögrencisi Mehmet Fatih U’nun yargilanmasina Konya 4. Agir Ceza Mahkemesi'nde baslandi. Durusmaya tutuklu sanik Mehmet Fatih U, hastaneden 3 gün önce taburcu olan Prof. Dr. Mehmet Maden, esi Deniz Maden, Selçuk Üniversitesi adina bir avukat ve sanik avukati katildi.
HOCADAN YARDIM ISTEMEYE RAMBO BIÇAGI ILE GITMIS
Mahkeme heyeti ilk önce sanigi dinledi. Sanik Mehmet Fatih U. ifadesinde, “Evliyim ve 2 çocugum var. Veteriner Fakültesi'ne 1993'de kayit oldum, ancak 1997 yilinda biraktim ve Ziraat Mühendisligini okudum. 2002 yilinda mezun oldum, 2006'da Karaman’da göreve basladim. 2008 yilinda ögrenci affindan faydalanarak 2. siniftan Veteriner Fakültesi’ni tekrar okumaya basladim. 2011-2012 yilinda iç hastaliklari dersinden devamsizliktan dolayi kaldim. Güz yariyilinda 5. sinifa basladim, yine 2. sinifin dersi olan iç hastaliklara devam edemedim. 1 sene önce devamsizlik nedeniyle kimse sinava alinmadi. Bir sene sonra ise benden hariç ayni durumdaki 7 kisi sinavlara alindi, ben alinmadim. Asistana gittim, dersin hocasina gitmemi söyledi. Hocanin odasina gittim, 'hocam benimle sorununuz ne, tek beni sinava almiyorsunuz' dedim. O da, 'istedigimi geçiririm, istedigimi almam' diyerek çik disari dedi. Ben de çiktim, dekan yardimcisina gittim. Ancak yoklamalar kendi ellerinde oldugu için ayiya dayi diyeceksin dedi beni gönderdi. Bazi hocalar benim için konusmaya hocanin yanina gitti. Hoca bana o örgenci kapiyi tekmeyle açti demis. Sonra ben ailemin yanina gittim. Okulum bitince ögretmen olan esim tayin isteyecek ve onun memleketine yerlesecektik. Benim kasitli olarak okulu bitirmedigimi düsündügü için tartisma yasadik. Bu nedenle psikolojim bozuldu. Olay günü ise gittim, 12'de eve geldim. O dönemde il içi tayinleri açilmis esimle tartistik. Çocuklari aldim, yola çiktim babamlara diye, babam ablana git dedi. O arada çocuklarimdan ayrilmamak için çözüm aradim. Okulu bitirmem Mehmet hocaya bagliydi. Ben de Mehmet hocamdan yardim istemek için yanina gittim. Çocuklarimi arabaya biraktim odasina çiktim kapisi açikti içeri girdim. Bana eliyle çik hareketi yapti, çikmayinca defol git dedi. Ben de kovamazsin dedim, bana küfür ederek çik dedi üzerime yürüdü, yaka yakaya yapistik. Hoca bana senin okul hayatini bitirecegim dedi ve polis çagirin diyerek bagirdi. Panikle kaçmaya çalistim birakmadi. Ziraat mühendisi oldugum için araziye giderken tasidigim biçagi çektim ve salladim, kaç kez salladigimi hatirlamiyorum. Kurtuldum ve hizla okuldan çiktim. Arabaya binerek çocuklarimi ablama biraktim. Yolda biçagi da çaliliklar arasina attim. Hocanin yaralandigini ögrenince teslim oldum” dedi.
“GIRER GIRMEZ BIR KEZ, YERE DÜSÜNCEDE IKI KEZ BIÇAKLADI”
Mahkeme heyeti saniktan sonra ölümden dönen Prof. Dr. Mehmet Maden’i dinledi. Kendisinin Veteriner Fakültesinde Iç Hastaliklari Bölüm ve Fakülte Etik Kurulu Baskani oldugunu belirten Maden, “Bizim fakültede devam zorunlulugu vardir. Ben de iç hastaliklari dersine giren 3 hocadan biriyim. Bu ögrenciyi devamsizliktan kalinca odama gelmesinden dolayi hatirliyorum. 6 ay önce içeri girdi ve bagirarak ben nasil kalirim diye bagirdi. Ben de, 'sen kimsin dövmeye mi, sövmeye mi geldin' diye sordum. O da bana ben memurum dedi, derslere gelemedigini söyledi. Ben de yapacak bir sey yok, derslere gelirsen geçersin dememin ardindan odamdan ayrildi. Olay günü ise her sey aniden gelisti. Kafami kaldirdigimda bu ögrenci tarafindan bir biçak darbesi yedim, gögsüme saplandi yere düstüm, kolum kirildi. Kimse yok mu diye bagirdigim sirada karnima iki defa daha biçak darbesi aldim. Sessizlik oldu odada, gözümü açtigimda bana saldiran ögrenci gitmisti. Sürünerek koridora kadar çiktim ve bagirmaya devam ettim. O sirada arkadaslarim geldi. Ne oldu dediler ben de sanigin adini, yaralandigimi ve kan grubumu söyledim. Daha sonra da hastaneye kaldirildim” seklinde konustu.
ÖLDÜRECEGINI KANTINDE SÖYLEMIS
Kocasini yaralayan sahistan sikayetçi olan Deniz Maden de, "Esim ölümden döndü. Biz hastanedeyken ögrenciler bu sahisla ilgili bazi seyler söyledi. Bu sahsin 6 ay önceden, 'ben bu hocayi öldürecegim' dedigini duyduk. Bunu o sahistan duyan bir ögrencimiz ise, olaydan sonra savciliga giderek ifade verdi. Sikayetçiyiz” dedi. Mahkeme heyeti dosyadaki eksikliklerin ve taniklarin dinlenmesi için durusmayi ileri bir tarihe erteledi.
Olay, 25 Temmuz 2012 tarihinde Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Kampüsü'nde bulunan Veteriner Fakültesi'nde meydana gelmisti. Mehmet Fatih U. (37) ögrenci affi ile 2008 yilinda tekrar Veteriner Fakültesi’ne döndü. Mehmet Fatih U. devamsizlik nedeniyle iç hastaliklari dersinden sürekli kalinca sorumlu tuttugu Bölüm Baskani Prof. Dr. Mehmet Maden’i odasinda rambo biçagi diger tabir edilen biçakla 3 yerinden biçaklayarak agir yaralamisti. Olaydan sonra kaçan süpheli polis tarafindan yakalanip çikarildigi mahkeme tarafindan tutuklandi. Agir yaralanan Maden, kaldirildigi hastanede 5 ay tedavi gördü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285