Davutoğlu Ve Elvan Konya’da İftara Katıldı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Davutoğlu Ve Elvan Konya’da İftara Katıldı
Mavera Kır Düğün Bahçesi'nde gerçekleştirilen iftar programına; eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Konya milletvekilleri Mustafa Baloğlu, Hüsniye Erdoğan, Ahmet Sorgun, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Mehmet Babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Hacı Ahmet Özdemir, Ömer Ünal, Karaman Milletvekili Recep Konuk, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.
Programda konuşan Ahmet Davutoğlu, Konya’da Konyalılarla birlikte olmaktan dolayı gurur duyduğunu söyleyerek, “Sizlere daha önce bir ilim adamı olarak hitap ettim. Başdanışman olarak hitap ettim. Konya milletvekili ve dışişleri bakanı olarak hitap ettim. Ve son iki sene de başbakan olarak hitap etme şerefini Rabbim ve sizler bize lütfettiniz şimdi de huzurunuzdayım. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı görevini onurla vefayla kararlılıkla iradeyle yerine getirmeye çalışmış bir Konyalı olarak, Konyalılarla buluşmaktan büyük bir onur duyuyorum. Bizler hangi vasıfla hangi unvanla olursa olsun her zaman bu toprağın çocuğu olmanın, Konya’nın çocuğu olmanın, Anadolu’nun çocuğu olmanın, gönül coğrafyasının çocuğu olmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.
Ramazan ayı boyunca ülkede ve dünyada birçok üzücü olaylar yaşadıklarını ifade eden Davutoğlu, “Her üzücü olay biz de kararlığımızı artırıyor. Her yaşadığımız meydan okuma bizdeki zafer aşkını pekiştiriyor. Etrafımız ateş çemberiyle sarılmış. Bu yetmemiş terör örgütleri bütün hınçlarıyla ve bir takım odaklardan aldıkları talimatlarla ülkemize saldırıya geçmiştir. Tam bir sene önce bu terör örgütlerine karşı kararlı mücadeleyi başlatan başbakan olarak bir kez daha Konya’dan sesleniyorum. Aziz milletim hiçbir şekilde yeise kapılmayınız. Bu millete meydan okumak isteyen millete gereken cevabı verecektir, vahdet bayrağını dalgalandıracaktır” ifadelerini kullandı.
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan da Konya’da olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Tabi ki öncelikli olarak başbakanımızı, değerli hocamızı, hemşehrilerimizi bugün burada, arife günü öncesi bayram öncesi aramızda görmekten büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Şimdiden Ramazan Bayramınızı kutluyorum. İnşallah Ramazan Bayramı Konya’mıza, ülkemize, tüm İslam alemine hayırlara vesile olur diye düşünüyorum” diye konuştu.
Konya Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Akyürek ise, bugünkü programın çok anlamlı olduğunu ifade ederek, “Huzurla geçirdiğimiz bir Ramazan ayının son günlerini hep birlikte yaşıyoruz, değerlendiriyoruz. Birçok iftar programına hep birlikte iştirak ettik. Fakat bugün daha anlamlı bir iftar programındayız. Sayın Ahmet Davutoğlu hocamızla buluşma imkanını bize sağladılar. Ben tekrar Allah kabul etsin diyor, Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285