Demir Ailesi Yetkililerden Yardım Bekliyor

Karaman'da zihinsel engelli eşi ve hasta iki çocuğu olan kadın yetkililerden destek bekliyor.

Demir Ailesi Yetkililerden Yardım Bekliyor

Tapucak Mahallesi'ndeki eski bir evde kirada oturan Yaren Demir (39), AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşi Recep Demir (41) zihinsel engelli, 9 yaşındaki oğlu Mustafa'nın doğuştan şeker hastası, 7 yaşındaki Mertcan'ın ise gözlerinden ve kulaklarından rahatsız olduğunu söyledi.

Çok zor şartlar altında eşi ve çocuklarına bakmaya çalıştığını belirten Demir, "Eşim çocukken geçirdiği hastalıktan dolayı zihinsel engelli. Ayrıca darptan dolayı kulak zarlarında zedelenme var. Ameliyat edilmesi lazım. Büyük oğlum doğuştan şeker hastası. Küçük oğlum'da erken dünyaya geldi. Doğumda göz damarlarında hasar oluşmuş. Devamlı olarak gözlük değiştiriyoruz. Kulaklarında sorun var. Evde sağlam tek ben vardım. Şimdi ben de bel fıtığı oldum." dedi.

Üç ayda bir aldığı 2 bin lira bakım parasıyla eşi ve çocuklarına bakmaya çalıştığını belirten Demir, şöyle devam etti:

"Devletten aldığım bakım parasının bin lirası kiraya gidiyor. Eşimi ve çocuklarımı bırakıp işe gidemiyorum. Evde el işi bebek ve oyuncaklar yaparak gelir elde etmeye çalışıyorum. Şimdi bel fıtığı olduğum için onu da fazla yapamaz oldum. Bu tek katlı eski evde kirası ucuz olduğu için oturuyoruz. O da harap, yıkılmak üzere. Küçük oğlumun gözlüklerini devlet karşılamıyor. Çünkü 2 ayda bir gözlük değiştiriyoruz. Eşimin kulaklarından ameliyat olması lazım. Büyük oğluma her şeyi yediremiyorum. Şekerini dengede tutmak için iyi beslenmek zorunda. Devletimizden Allah razı olsun. Bakım parası almasak tamamen açıktayız. Daha iyi bir evde oturmak ve çocuklarımın tedavisi için yetkili ve hayırseverlerden yardım bekliyorum." (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284