Dört Gözle Beklenen Yarışma Başlıyor

Anadolu Gençlik Derneği tarafından seksen bir ilde yapılacak olan Efendimizin izinde temalı Siyer-i Nebi yarışması start aldı.

Dört Gözle Beklenen Yarışma Başlıyor

Hem liseli kız ve erkek öğrencilerin hem de ortaokullu kız ve erkek öğrencilerin ayrı ayrı ödüllendirileceği yarışmanın sınavı 9 Aralık 2017 günü merkez ve ilçelerde aynı anda gerçekleştirilecek.

Anadolu Gençlik Derneği Karaman Şube Başkanı Şabettin Gezen, “Liseler kategorisinde kız ve erkek öğrenciler ayrı ayrı olmak üzere 1.ye 1500, 2.ye 1250 ve 3. ye 1000 TL ödül verilirken, dereceye giren ilk 10 öğrenciye de farklı miktarlarda para, çeyrek altın ve dergi aboneliği olmak üzere ciddi oranda bir ödül belirlediklerini ifade etti. Ortaokullar kategorisinde ise yine kız ve erkek öğrenciler ayrı ayrı olmak üzere 1.ye 1000 TL, 2.ye 750 TL ve 3.ye 500 Tl ödül verilirken, ilk 10’a giren öğrencilere de benzer şekilde çeyrek altın ve dergi aboneliği olmak üzere hatırı sayılır derecede ödül verilecektir” dedi.

“Karaman bünyesinde verilecek ödüllerin yanı sıra, Ülke genelinde derece yapanlar içinse Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezimiz tarafından ayrıca ödüllendirilme yapılacaktır” denildi.

 “Türkiye derecesi yapanları bekleyen ödüller ise lise ve ortaokullarda yine ayrı ayrı olmak üzere toplamda 24 adet tam altın şeklinde olacağı” ifade edildi” İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleri çerçevesinde gerçekleştirilecek yarışmaya başvurular www.efendimizinizinde.com sitesi üzerinden onlıne yapılacak olup yarışma kitapları eski Diş Hastanesi karşısında ki dernek binası yanı sıra, Danış Kitapevi, Kitap Dünyası ve Genç Kitapevinden cüzi bir ücret karşılığı temin edilebilecek. 9 Aralık 2017 tarihinde tüm Türkiye ve Karaman genelinde yapılacak olan yarışmanın sonuçları 31 Aralık 2017 akşamı Merkez Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan “Mekke’nin Fethi” programında açıklanacak ve ödüller sahiplerini bulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285