Dünya Kadınlar Günü 8. Yıl Anısına…

Kardof ve TEMA Karaman il Temsilciliği Karaman Gökçe çamlığında beşincisini gerçekleştirdikleri Gökçe Çamlığı yürüyüş etkinliği öncesinde Pazar günü sabah 9.30’da Dünya Kadınlar günü anısına konuşmalar yapıldı.

Dünya Kadınlar Günü 8. Yıl Anısına…

Etkinliği değerlendiren KARDOF Yön. Kurulu Başkanı Fedai Erkocaoğlu TEMA Karaman Merkez İlçe Sorumlusu Suzan ÖZPEYNİRCİ ;

''Yaşam sorumluluk gerektirir. İçinde yaşadığımız toplumda, ülkemizde ve Dünya’da yaşam kalitesinin arzuladığımız düzeye gelmesi için kişisel ve kurumsal olarak sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz. Bireylerin yerine getirmesi gereken bir çok temel sorumluluk var.

Bugün amacımız sosyal sorumluluk çatısı altında daha iyi bir toplum ve daha iyi bir çevre için gönüllü olarak katkıda bulunmaktır. Bu bağlamda tüm dünyanın kadınlar gününü kutlarız.”dedi.

Konuşmaların ardından etkinlik; ısınma hareketleri ve ormanlık alanda beş kilometrelik yürüyüşle devam etti. Beşincisi gerçekleştirilen etkinlikte her yıl olduğu gibi bu yılda ormanın açık alanlarında badem tohumları dikildi. Yürüyüşe katılanlar ellerinde çöp torbaları ile yürüdükleri güzergah boyunca çevre temizliği yaptılar. Sürdürülebilir bir doğa için sabah erkenden uyanan yaklaşık 100 kişilik grup sosyal sorumluluklara sahip tüm bireylerin neşesi ve huzuru ile bir başka etkinlikte buluşmak için sözleşerek faaliyeti bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285